Три законопроекти найближчим часом: Як робоча група щодо КСУ долатиме конституційну кризу

Робоча група з питань законодавчого забезпечення ефективної діяльності у сфері запобігання корупції та удосконалення законодавчого регулювання окремих аспектів роботи Конституційного Суду України (КСУ) обговорила створення трьох основних законопроектів, які мають вирішити конституційну кризу

Три законопроекти найближчим часом: Як р…
Фото: Скріншот

Про це повідомив голова робочої групи Денис Монастирський в ефірі "Україна 24", передає Depo.ua.

Він пояснив, що без відновлення повноважень НАЗК, питання декларування всіх державних службовців за 2020 рік стає неможливим, або дуже сумнівним.

"Похідним від цього стає питання притягнення до відповідальності за цей рік, яке також стає сумнівним. Я думаю, що мега-задачею парламенту тут є те, щоб ми ухвалили певний законопроект до кінця року за основу і в цілому. Принаймні, ми будемо намагатися це зробити", – наголосив Монастирський.

За його словами, останній блок питань, який стосується КСУ, викликав найбільше дебатів і різних полярних точок зору.

Монастирський розповів також, що вже найближчим часом можуть бути створені три закони для вирішення конституційної кризи:

  • щодо відновлення кримінальної відповідальності за брехню в деклараціях;
  • щодо відновлення повноважень НАЗК щодо декларування;
  • щодо ситуації навколо Конституційного Суду.

Окрім того, Монастирський зазначив, що робоча група нарешті узгодила рішення, як має каратися недостовірне декларування або неподання декларації.

"Також робоча група вела дуже довгу дискусію щодо того, чи потрібне позбавлення волі за ці кримінальні правопорушення (брехня або неподання декларації, – ред.). Власне, підняли статистику, і вона виглядає таким чином, що протягом років, коли діяла ця стаття, було понад 1 тис. судових рішень щодо таких осіб, з яких у понад 90% судових рішень особа звільнялась від кримінальної відповідальності", – розповів він.

Із тих, що залишался, з його слів, близько 70 осіб – по яких основним покаранням були громадські роботи.

"І лише один випадок за всю історію, в 2017 році, коли був вирок про позбавлення волі особи", – додав він.

Саме тому, за його словами, було схвалене таке рішення.

"Воно було складним і компромісним, не всі його підтримують в парламенті, але це те що також може пройти голосування, про те що за ці порушення не буде позбавлення волі. Буде передбачено штраф, громадські роботи як основний вид, і також позбавлення права обіймати певні посади", – підсумував Монастирський.

Нагадаємо, 18 листопада стало відомо, що у Верховній Раді створили робочу групу, яка має до 1 грудня напрацювати законопроекти щодо виходу з конституційної кризи. 

Головою робочої групи став Денис Монастирський – голова комітету Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності, народний депутат, а представниця Верховної Ради в Конституційному Суді Ольга Совгиря – заступник голови робочої групи.

Окрім того, до складу групи увійшли представники усіх фракцій та груп у Верховній Раді – Андрій Костін, Анастасія Радіна, Давид Арахамія, Микола Бабенко, Тарас Батенко, Сергій Власенко, Руслан Князевич, Антоніна Славицька та Ярослав Юрчишин. 

19 листопада робоча група щодо врегулювання кризи з КСУ провела перше засідання.

Довідка: 27 жовтня Конституційний Суд України визнав неконституційною статтю 366-1 Кримінального кодексу, яка передбачає покарання за декларування недостовірної інформації. Так само суд скасував низку положень закону про запобігання корупції. КС пояснював, що антикорупційне законодавство створює передумови для неправомірного впливу на суд.

Національне агентство з питань запобігання корупції заявило, що Конституційний Суд діяв у власних інтересах, ухвалюючи рішення. Через рішення КСУ агентство 28 жовтня закрило доступ до державного реєстру електронних декларацій.

Ввечері 29 жовтня за рішенням уряду після засідання Ради національної безпеки та оборони доступ відновили.

29 жовтня президент Володимир Зеленський подав до парламенту законопроект, який передбачає звільнення суддів Конституційного Суду. Однак голова КС Олександр Тупицький заявив про ознаки конституційного перевороту в цьому документі.

2 листопада понад 100 народних депутатів на чолі зі спікером Верховної Ради Дмитром Разумковим зареєстрували законопроект, в якому нібито не йдеться про звільнення суддів КС у непередбачений законодавством спосіб.

Після того, як до парламенту було подано ще низку законопроектів, якими пропонувалося вирішити конституційну кризу, що виникла в країні, народні обранці вирішили створити спеціальну робочу групу.

До 1 грудня українські нардепи мають напрацювати узгоджені законопроекти щодо е-декларування чиновників та організації діяльності КСУ.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme