РНБО: Вірус, яким хакери атакували українські компанії, розробили росіяни

Підготовка і розробка програм для хакерських атак на українські компанії була спланована в Росії і тривала не менше півроку
Depo.Влада
27 липня 2016 12:59
ФОТО: depo.ua

Про це заявив керівник служби з питань інформаційної безпеки апарату Ради національної безпеки і оборони України Валентин Петров, передає depo.ua з посиланням на прес-службу РНБО.

"Це був процес, що тривав не менше півроку, в результаті якого були вражені не тільки українські енергетичні компанії (це була тільки верхівка айсберга) - були вражені і ряд інших великих підприємств, а також один з національних телеканалів", - сказав він.

За словами Петрова, українські фахівці виявили, що сліди хакерських атак, скоєних на українські енергетичні підприємства, ведуть до російських серверів, "є всі ознаки участі російських програмістів в розробці різних систем для цього".

Він також вказав, що українські криміналісти під час аналізу вірусу виявили велику ймовірність того, що "вірус був створений і мав всі налаштування для роботи з кириличним алфавітом".

Крім того, керівник служби з питань інформнебезпеки пояснив, що прообраз вірусу, який застосовувався проти енергетичних компаній України, в 2007 році активно поширювався на одному з комп'ютерних форумів росіянином.

"Він поширював на спеціалізованому форумі програму, яка пізніше стала вірусом для ураження українських компаній. Тобто за створенням і походженням цього вірусу стоїть російський громадянин", - додав Петров.

Крім того, на його думку, підтвердженням того, що вірус був підготовлений і запущений саме з території РФ, свідчить той факт, що тимчасові настройки на комп'ютері, на якому створили цей вірус, збігаються з часовим поясом Москви і Санкт-Петербурга.

"Атаки на енергетичні компанії - це тривожний дзвінок для нас, але ще більше тривожний дзвінок для країн Європи і тих країн, де інформаційні технології набагато краще розвинені, ніж в Україні. Російська кібернетична атака мала демонстративне завдання - показати наявність кібернетичної зброї, яке ставить під загрозу безпеку країн Заходу", - упевнений Петров.

Нагадаємо, 13 січня департамент з національної безпеки США повідомив, що встановив тип вірусу, який тимчасово відключив від електроенергії 80.000 українських споживачів у грудні 2015.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада