РНБО може зібратися після засідання Радбезу ООН щодо "паспортного указу" Путіна

Рада нацбезпеки та оборони  може зібратися після засідання Ради Безпеки ООН з розгляду питання підписання президентом Росії указу про спрощений порядок отримання російського громадянства жителям окупованої території Донецької та Луганської областей
 

Про це заявив заступник секретаря РНБО Сергій Кривонос, повідомляє Depo.ua з посиланням на Укрінформ.

“По-перше, немає чіткої відповіді, що збирається (РНБО — ред.) чи не збирається. Ми чекаємо засідання Ради нацбезпеки (Ради Безпеки ООН — ред.), яке відбудеться о 22-ій за київським часом, і вже після проведення засідання і від тої реакції, яке світове суспільство покаже на цьому засіданні, я думаю, буде проведено засідання Ради національної безпеки й оборони України”, - відповів Кривонос на запитання, чи збереться РНБО на засідання через указ Путіна про видачу паспортів у ОРДЛО.

Водночас він назвав сам факт запровадження спрощеної процедури видачі російських паспортів на окупованій території Донбасу намаганням Росії дестабілізувати ситуації в Україні.

“Та паспортизація, про яку вони заявили для жителів окупованих областей, - це додатковий камінь, який буде розхитувати ситуацію, фундаменту стабільності України”, - переконаний заступник секретаря РНБО.

Нагадаємо, 24 квітня президент Росії Володимир Путін підписав Указ "Про визначення в гуманітарних цілях категорій осіб, які мають право звернутися із заявами про прийом до громадянства Російської Федерації у спрощеному порядку"

Помічник президента Росії Владислав Сурков назвав видачу в "Л-ДНР" паспортів Росії "боргом перед російськомовними".

Україна звернулася до Радбезу ООН через паспорти Росії в "Л-ДНР".

Заява МЗС України щодо рішення Кремля про видачу російських паспортів українцям на окупованих територіях буде поширена як офіційний документ Генасамблеї ООН.

25 квітня Радбез ООН збирає засідання щодо "паспортного указу" Путіна.

Представник уповноваженого Верховної Ради з прав людини у Луганській і Донецькій обл. Павло Лисянський заявив, що в ОРДЛО вже склали списки для отримання російських паспортів.

Згодом МВС Росії заявило, що паспорти видаватимуть жителям окупованого Донбасу, не вимагаючи відмовитися від українського громадянства.

У ЄС спрощене надання російського громадянства жителям непідконтрольних районів Донбасу назвали ще одним посяганням на суверенітет України з боку Росії.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна