Резніков: В законі про особливий статус Донбасу закладена "формула Штайнмайєра"

Один із представників України на "нормандських переговорах" Олексій Резніков заявив, що "формула Штайнмайєра" умовно прописана в нинішньому законі про особливий статус Донбасу

Резніков: В законі про особливий статус…

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на LB.ua.

"Формула Штайнмайєра" — це ж, загалом, придумана стандартна назва, яка витягується з формулювання двох абзаців. В даному випадку, навіть в законі про особливий статус, який пролонгували, в статті 10 "формула Штайнмайєра" вже давно записана, тільки вона звучить трішечки інакше. Знову ж таки, в лапках "формула Штайнмайєра", — заявив він.

Резніков уточнив, що вона записана в пунктах статті з другого по дев’ятий, а вони переписані з приміток і з комплексу заходів (щодо виконання Мінських угод від 12 лютого 2015 року — ред.), статті 11.

"Ось все, все, все: про амністію, про народну міліцію та інше. Там написано, що вони набувають чинності відразу після проведення виборів.

Що таке "формула Штайнмайєра"? Вона каже, що коли будуть вибори в окремих районах Луганської, Донецької областей, то в день голосування о 20:00 цей закон (тобто, ось ці особливі права, які вони там хочуть мати) на тимчасовій основі вступає в силу. А після того, як місія БДІПЛ ОБСЄ скаже, що все ОК, він діє на постійній основі", — пояснив він.

На питання про те, чи означає узгодження закону про місцеві вибори з представниками ОРДЛО надання їм суб'єктності, Резніков відповів:

"По-перше, ніхто зі мною нічого не підписує. По-друге, зі мною не розмовляють представники ОРДЛО, я таких не знаю. Зі мною розмовляють певні запрошені особи. Це вирішує ОБСЄ і мінська влада, які забезпечують приїзд запрошених з окремих районів Луганської та Донецької областей. Так вони звучать у мене в переговорах.

Так, я комунікую з ними, тому що так погодилася Україна в 2014 році. Нічого з тих пір не змінилося. ТКГ з трьох складових, плюс від двох окремих районів запрошені. Ні про яку суб'єктність мова не йде. Якби суб'єктність була, напевно, ми б з ними щось підписували", — наголосив він.

Нагадаємо, ні Зеленський, ні Путін не ставили підписів під жодним з документів після "нормандської зустрічі".

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme