Рейтинг губернаторів: Хто завалив роботу

Найуспішнішими з керівників регіонів за підсумками 2015 року стали губернатор Волині Володимир Гунчик та мер Києва Віталій Кличко
Depo.Влада
14 березня 2016 12:15
ФОТО: depo.ua

Про це свідчить Рейтинг губернаторів, складений виданням "Ділова столиця".

Як зазначає видання, підсумки минулого року в регіонах - це об'єктивна і притому досить жорстока оцінка тактико-технічних даних губернаторів. Звичайно, не все від них залежить. Є системна криза в економіці і соціальній сфері, є урядові реформи, є зобов'язання перед МВФ і ЄС. Але все ж хтось в цих загальних для всіх умовах допускає менше провалів і має більше досягнень, а хтось - навпаки.

Дев'ять місяців тому "ДС" представила увазі читачів рейтинг губернаторів, складений за підсумками першого кварталу 2015 року. Там же була детально описана методика, вона залишається незмінною. Показники мирних регіонів (без окупованих АРК і Севастополя та наполовину окупованих Донеччини та Луганщини) по 20 порівнюються суспільно значущим критеріям. Всі цифри беруться тільки з даних Держстату та його територіальних підрозділів. Всім регіонам за кожним критерієм нараховуються бали в залежності від зайнятих ними місць, потім підраховується сума балів за всіма критеріями - і по цій сумі ранжуються регіони, а разом з ними і їх керівники.

Після рейтингу за перший квартал були рейтинги за півріччя, за три квартали, і, нарешті, "ДС" підводить підсумки 2015 року Зведена картина успіхів і провалів керівників регіонів відображена в таблиці. Втім, в кінці минулого року три губернатори - якраз з числа тих, що відстають - розсудливо скористалися оновленням обласних рад, щоб забезпечити собі більш надійне політичне майбутнє. Тепер вони очолюють відповідні облради, а їх обов'язки в ОДА виконують їхні перші заступники. Які, до речі кажучи, несуть свою частку відповідальності за ситуацію в цих областях.

Місяць тому змінилося керівництво Київської ОДА; можна очікувати подальших кадрових змін в областях після переформатування парламентської коаліції і уряду. Але і для нових губернаторів, і для тих, хто збереже свої пости, результати минулого року - це те, з чим будуть порівнювати їх роботу в поточному році.

Зокрема, ті регіони, де протягом минулого року спостерігалося найбільше падіння різних показників, тепер мають зручну базу для порівняння, щоб демонструвати зростання. А якщо вони будуть займати останні місця другий рік поспіль при незмінному керівництві, то такі губернатори будуть дискредитувати не тільки самих себе, але і влада в цілому.

Рейтинг губернаторів: Хто завалив роботу - фото 1

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада