Рева: "Подвійна" мінімалка знизить дефіцит Пенсійного фонду

Підвищення удвічі мінімальної зарплати дозволить зменшити дефіцит Пенсійного фонду на 17 млрд гривень
Depo.Влада
14 листопада 2016 12:59
ФОТО: depo.ua

Про це заявив міністр соціальної політики Андрій Рева в інтерв'ю "ДС", передає Depo.ua.

Він розповів, що схиляється до регресивної шкали оподаткування, згідно якої: чим більше ти легально отримуєш, тим менше платиш податків.

"Зараз у нас практично пласка шкала. Є ще прогресивна: чим більший прибуток, тим більше платиш", - пояснює Рева.

"Але остання саме зараз ще працювати не буде. А от регресивна могла б спрацювати. І ми обговорюємо цю ідею, оскільки такі серйозні рішення не можуть бути спонтанними", - сказав він.

За словами Міністра, це мало виглядати наступним чином. Скажімо, в бюджет необхідно отримати 1 тисячу гривень. За мінімальної зарплати розміром у 1600 гривень податок має бути на рівні 62,5%, а при зарплаті в 10 тисяч гривень, податок повинен становити 10%.

"Тобто необхідно зробити так, щоб чим більшу "світлу" зарплату виплачує роботодавець, тим менший податок він платить до бюджету. Чому роботодавці платять у конверті?", - запитує міністр.

"Тому, що йому потрібно заплатити близько 50% податку. А якщо при зарплаті розміром у 10 тисяч гривень розмір ставки буде, скажімо, 25%, то є сенс платити всю зарплату офіційно", - каже міністр.

"Також вбачається, що підвищення удвічі мінімальної зарплати дозволить зменшити дефіцит Пенсійного фонду на 17 млрд гривень. А ті кошти, що мали б іти на дотацію ПФ, використовуватимуться для підвищення тарифних ставок у бюджетній сфері після зростання тарифної сітки", - сказав Рева.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада