Рева: Монетизувати субсидії зарано

Міністр соціальної політики України Андрій Рева заявив про неможливість проведення монетизації субсидій у поточний час
Depo.Влада
29 червня 2016 19:50
ФОТО: depo.ua

Про це він сказав в ефірі телеканалу "112 каналу", передає depo.ua.

За словами очільника Мінсоцполітики, система соцзахисту населення не готова працювати у режимі, заданому нормативними документами.

"Я думаю, що до монетизації субсидій ми сьогодні не готові. Маючи 9 млн господарств, навіть проста операція, відкриття 9 млн додаткових рахунків, я думаю, чи прекрасно розумієте, скільки це часу просто фізично може зайняти. По-друге, сама наша система соціального захисту населення не готова працювати в тому режимі, який задано нормативними документами. Я не відкрию великої таємниці коли скажу, що субсидії, які повинні призначатися протягом 10 днів, і перераховуватись протягом певного періоду, у нас призначається більш тривалий час, ніж це передбачено нормативними документами, особливо при збільшенні кількості звернень", - сказав міністр.

Він також зазаначиі, що в певних аспектах монетизація пільг все-таки можлива.

 "Проблема в тому, що у нас 80% розрахунків на сьогоднішній день, вони відбуваються не в грошовій формі, а в кліринговій. За таких умов говорити про монетизацію субсидій, це дещо, мені здається, завчасно. Коли ми говоримо про монетизацію пільг, тобто це ті преференції, які отримують люди в натуральній формі, от наприклад пільговий проїзд, люди сідають в громадський транспорт і їздять безкоштовно, чи в електричку, чи має інші, скажімо так, натуральні речі, не в грошовій формі, от мені здається, що тут вже перезріла проблема переходу від натуральних форм забезпечення людини, до грошових. Оця монетизація, вона вже давно на часі", - резюмував Рева.

Нагадаємо, раніше віце-прем'єр-міністр Павло Розенко анонсував зміну системи субсидій після опалювального сезону 2017 року.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада