"Ремонт 200 приймальних відділень лікарень – це відвертання уваги від ситуації з COVID-19", – екс-заступник голови МОЗ

В рамках програми Володимира Зеленського "Велике будівництво" уряд збирається відремонтувати 200 приймальних відділень лікарень по всій країні. Хоча логічніше було би зараз максимальну кількість коштів спрямувати на зупинення епідемії коронавірусу
 

"Ремонт 200 приймальних відділень лікаре…

Про це, коментуючи цю новину для Depo.ua повідомив екс-заступник голови МОЗ, доктор медичних наук Валерій Івасюк.

Нагадаємо, плани уряду з ремонту 200 приймальних відділень днями озвучив міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов. Він повідомив, що до складу об’єктів охорони здоров’я на сьогодні входять 210 приймальних відділень опорних лікарень. На 154 із них в цьому році здійснюється реконструкція та на 56 – капітальний  ремонт. Завершення робіт, за інформацією від ОДА, заплановане до кінця поточного року.  

"Оновлення об’єктів медичної інфраструктури має надзвичайно важливе значення для кожного регіону України. Адже створення сучасних приймальних відділень сприятиме забезпеченню доступності до всіх медичних послуг та створенню більш комфортних умов для відвідувачів, що надважливо зараз, під час пандемії. Наступного року реалізація програми президента "Велике будівництво" не зупиняється, наразі головна мета в цьому напрямку – створити всі умови для більш ефективної боротьби з COVID-19, і Мінрегіон тісно співпрацює із Міністерством охорони здоров’я задля підвищення комфорту та захисту громадян", – зазначив міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов.

– Наразі у нас одна головна проблема – це коронавірус, - пояснює Івасюк. - Степанов кожного дня говорить, що виявили таку-то кількість хворих. Насправді щоб виявити тих, хто захворів, треба протестувати 100% населення методом ПЛР. Називають не кількість хворих, а кількість отриманих у цей день позитивних ПЛР. Держава не забезпечила достатню кількість лабораторій, на результат потрібно чекати 5-10 днів. У цей час люди з коронавірусом заражають десятки інших. Саме у вирішення цього питання потрібно вкладати гроші.

Також щодня хворобу підхоплює від 50 до 112 медиків. Аби знизити показник, до пацієнтів хірургічного, терапевтичного, гінекологічного, психіатричного відділень потрібно ставитися як до потенційно хворих на COVID-19. Тобто, медик будь-якої спеціальності має бути захищеним. Показник України щодо медиків, які захворіли, є одним із найвищих у світі. При цьому лише 7% тих медиків, які заразилися коронавірусом, є робітниками інфекційних відділень, решта – вузькі спеціалісти: гінекологи, хірурги, терапевти. Лікарі не тільки хворіють, вони ще й помирають. Тобто, не захищати медиків – це як відправляти військового на війну без зброї. Ось куди потрібно вкладати гроші, а не у приймальні відділення.

– Чи важлива взагалі проблема приймальних відділень, вона на часі?

– Приймальні відділення і так є. Їх треба зробити такими, щоб медики на своєму робочому місці не заражалися коронавірусом від пацієнтів. Така практика називається ешелонуванням пацієнтів –  як в армії. Медицина має бути переведена на військові рейки. Це означає, що потрібно розмежовувати "ешелони" пацієнтів. Тих, хто поступає з інфекцією чи є потенційно зараженим, потрібно ізолювати від усіх інших пацієнтів, а лікарям надавати захисні засоби. Для прикладу, розкажу вам про ситуацію у Київській клінічній лікарні №4, яка спеціалізується на хворих з коронавірусом. Там працівникам зробили тести ІФА, які для таких цілей не роблять нікому у світі. Адже ці тести показують ситуацію, коли у людини вже з'явився імунітет до хвороби. А це відбувається лише на етапі одужання. До речі, половину тестів в Україні роблять саме цим методом. Компоненти до них завозять з Росії, Китаю. Чому такий вибір? Це гроші!

Зробили медикам ІФА, він був хибно негативним, бо ще нема антитіл, хоча людина, наприклад, нафарширована вірусами. Усе терапевтичне відділення госпіталізували з ковідною пневмонією. У трьох медиків від цього вірусу померли родичі. 

– Тобто, можна зробити висновок, що отакими ініціативами уряд відвертає увагу від проблем з подоланням коронавірусу?

– Саме так. Тому неспроста на засіданні ООН було засуджено політику держави, щодо подолання ковідної інфекції. Було сказано, що заходи, які приймають в Україні, мається на увазі карантин і постанова від липня про розподіл на червону, помаранчеву, жовту і зелені зони, звужують права людини. Зрозумійте, що без тестування 100 – 120 тисяч українців на день, без ізоляції ця постанова має репресивний характер, на що у ООН і звернули увагу Зеленського. Для них важливо збільшити ПЛР-тестування у тих областях, де є загроза народних протестів. Червоні зони на виборах – це максимальне усунення громадськості за спостереженням перебігу виборів. Це поліцейські вибори. Це чиста політика.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme