Регламентний комітет злякався Клюєва і віддав його долю Порошенку

Регламентний комітет після дводенних дебатів врешті дозрів до висновку по справі щодо притягнення Сергія Клюєва до кримінальної відповідальності, і своїм висновком просто "умив руки"

Регламентний комітет злякався Клюєва і в…

Як уже писав depo.ua, більша частина справи проти Клюєва-молодшого була засекречена прокуратурою. Вчора генпрокурор Віктор Шокін наполягав, аби комітет без зайвих роздумів передав його подання на голосування до сесійної зали і навідріз відмовлявся перед камерами наводити докази проти Клюєва зібрані ГПУ. При цьому Шокін нібито і погоджувався надати такі докази на закритому засіданні під підписку про нерозголошення, але досить прозо натякнув, щоб особливих одкровень не чекали, бо сказати він може лише те, "що стосується подання" і нічого більше.

Уже вчора було зрозуміло, що ані ГПУ, ані депутати не хочуть брати на себе відповідальність за потенційний провал справи проти одіозного нардепа. З одного боку, депутати розуміли, що суспільство цікавить тільки результат, і реакція громадськості на те що Клюєва залишать недоторканим, буде вельми жорсткою. Водночас самі депутати зазначали, що на молодшого брата колись могутнього секретаря РНБО та голови Адміністрації Януковича Андрія Клюєва у справі немає достатньо доказів. Тому власне Шокін й засекретив дані, аби під час закритої частини засідання поставити депутатів з регламентного комітету у "вилку".

З одного боку, за закритими дверима він би не сказав їм нічого нового, з іншого - зобов'язав би депутатів мовчати під підпискою про нерозголошення таємниці слідства. І якщо депутати після закритого засідання дійшли висновку, що не можуть рекомендувати Раді зняти недоторканість з Клюєва-молодшого через брак доказів, Шокін заявляв би, що всі необхідні докази він навів на закритому засіданні, перекидаючи відповідальність на нардепів.

В результаті сьогодні комітет таки провів закрите засідання та знайшов "соломонове рішення". У висновку комітету йдеться, що доказів проти Клюєва недостатньо, аби комітет міг дійти якогось висновку. І цей висновок було вирішено надіслати голові Верховної ради Володимиру Гройсману. Отже комітет просто "умив руки", віддавши долю поплічника Януковича в руки спікера. І тепер Гройсман може або винести питання до зали з висновком комітету про недостатність доказів, або ж повернути Шокіну на доопрацювання. Логіка членів комітету цілком зрозуміла - цю кашу заварив Шокін, який є людиною Порошенка, а остаточне рішення все одно за Радою, якою керує Гройсман - так само людина Порошенка. От нехай вони самі між собою і вирішують, що робити з Клюєвим, а комітет ніби і не при справах. З одного боку вирішили, що доказів нема, але й самостійно повертати до ГПУ подання не наважилися.

Отже, відфутболювання справи Клюєва продовжується. На останок просто нагадаємо, хто входить до регламентного комітету, який у такий от спосіб зняв з себе відповідальність:

Пинзеник Павло Васильович, перший заступник голови Комітету
Купрієнко Олег Васильович, заступник голови Комітету
Арешонков Володимир Юрійович, заступник голови Комітету
Лубінець Дмитро Валерійович, секретар Комітету
Шлемко Дмитро Васильович, голова підкомітету з питань регламенту Верховної Ради України
Войцеховська Світлана Михайлівна, голова підкомітету з питань законодавства про статус народного депутата України
Кишкар Павло Миколайович, голова підкомітету з питань організації роботи Верховної Ради
Єфремова Ірина Олексіївна, голова підкомітету з питань забезпечення діяльності Верховної Ради та народних депутатів
Папієв Михайло Миколайович, голова підкомітету з питань депутатської етики

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme