Реформу вугільної галузі гальмує інертна система ухвалення урядових рішень, – Кропачов

Впровадження необхідних реформ у паливно-енергетичному комплексі та у вугільній галузі зокрема гальмується через інертну систему ухвалення рішень у державі і треба підвищувати ефективність роботи Кабінету Міністрів

Про це заявив керівник компанії "Укрдонінвест" Віталій Кропачов під час виступу на Міжнародному енергетичному форумі "Тиждень Відкритої Енергетики" (Open Energy Week) у середу, 25 жовтня.

"Не зрозуміло, чому позбавили фінансової підтримки державний вугільний сектор. Ніхто не може дати відповіді на це питання. Закріплений в бюджеті 1 млрд грн, виділений на початку 2017 року на вугільну галузь, і досі не освоєний. І не тому, що державний сектор не може його освоїти, а тому що Кабінет Міністрів не може вчасно прийняти рішення", – заявив Віталій Кропачов, коментуючи відсутність реформ у вугільній галузі.

За словами Кропачова, він мав відношення до розробленої в Міненерговугілля Концепції Державної цільової економічної програми реформування вугільної промисловості на період до 2020 року. Він також наголосив, що ця концепція має невеликі відмінності від аналогічного проекту, підготовленого ще у 2004-2005 роках, а досі не розпочата урядом реформа вугільної галузі мала би бути впроваджена ще 13 років тому.

"Є розпорядження Кабміну про план заходів на 2017 рік щодо реалізації Концепції реформування і розвитку вугільної галузі. В ньому передбачено створення ДП "Національна вугільна компанія", яка об′єднуватиме усі державні вуглевидобувні підприємства. Втім, "Національна вугільна компанія" існує лише на папері і немає жодних реальних кроків. Лише самі розмови щодо її створення, і все", – повідомив під час виступу керівник "Укрдонінвесту" Віталій Кропачов.

За його словами, якщо Кабмін і надалі затягуватиме рішення по створенню ДП "Національна вугільна компанія", то розписана в концепції перспектива швидкої приватизації державних шахт не буде реалізована і її доведеться переписувати.

Кропачов наголосив, що за 5 років у вугільну галузь було інвестовано 300 млн грн власних коштів у вигляді кредитів, а у 2017 році взагалі не було виділено коштів на підтримку галузі. "Сьогодні з кожним роком виробничі фонди на державних вугільних шахтах зношуються все більше, в них ніхто не вкладає кошти і галузь занепадає", – сказав керівник "Укрдонінвесту".

Також спікер підтримав ідею щодо впровадження в Кабінеті Міністрів посади віце-прем′єр-міністра з питань ПЕК, яким має стати професіонал з повноваженнями контролювати роботу вугільної та інших галузей.

"Найголовніше зараз, що в уряді має з′явитися профільний віце-прем′єр-міністр з питань паливно-енергетичного комплексу, який буде вести цей сектор. Зі знаннями і розумінням потреб галузей ПЕК. Не має значення, чи це державний сектор економіки, чи комерційний. Треба підвищувати ефективність роботи Кабміну, а трудові колективи шахтарів та профспілки не дадуть уряду зробити нічого такого, що не буде їх влаштовувати", – запевнив Віталій Кропачов.

Форум Open Energy Week – це 5 днів професійної та відкритої дискусії, обміну досвідом та планами розвитку паливно-енергетичної галузі України між досвідченими фахівцями ПЕК, інвесторами, представниками влади та експертами. Модератор Форуму – Голова Ради Всеукраїнської Енергетичної Асамблеї, екс-міністр енергетики України Іван Плачков.

Пряму трансляцію другого дня Форуму можна переглянути за посиланням:

Міжнародний енергетичний форум проходить 23-27 жовтня за адресою: "Гольф Центр Київ" / Гранд Хол, Оболонська набережна, 20.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme