Реформатор на виданні. Хто візьме Саакашвілі на вибори у Києві

Не задовольнившись кріслом головного реформатора країни, Михайло Саакашвілі зі звий партією вирішив пообіцяти реформи в окремо взятому місті - Києві

Реформатор на виданні. Хто візьме Саакаш…

Днями в столиці почали роздавати безкоштовні газети партії "Рух Нових сил", заснованої Михайлом Саакашвілі кілька років тому. У свіжому номері наводять стислий переказ успішних реформ Саакашвілі на батьківщині і в Україні, а також різка критика п'ятого президента України, який видворив грузинського лідера з України. Особливий акцент у газеті – на столичному житті і активностях партії у Києві, зокрема, участі у численних протестах. Цікаво, що вихідних даних у газеті немає, що протирічить закону, пише "Ділова столиця". 

Ще в квітні Саакашвілі заявив, що не планує брати участь в місцевих виборах восени 2020 року.

"Я не збираюся йти ні на які вибори ніякою осінню ... якщо і піду, то разом з вами", – сказав Саакашвілі на засіданні фракції "Слуга народу". Серед іншого, він тоді зазначив, що за багато років в українській політиці ще не бачив "такої класної команди", а також був задоволений пропозицією стати віце-прем'єром уряду України по реформам. З посадою в уряді, однак, не зрослося.

Після призначення до Ради реформ Саакашвілі в своїй звичайній манері почав будувати наполеонівські плани, заявляючи, що "зараз потрібно все робити з точністю навпаки, тому що якщо робити як завжди, то це закінчиться плачевно". Втім, акцентував, що всі свої "неординарні заходи" буде приймати в рамках програми президента Зеленського.

Як би там не було, поки чимось проривним і значним Саакашвілі в Раді реформ не запам'ятався. Подейкують, що Михайло Ніколозович, домігшись верховного кураторства над реформами, вирішив, що зможе впливати на рішення, що приймаються урядом. Але реальність його нібито сильно розчарувала – креативні пропозиції про реформу оподаткування, дерегуляції і так далі уважно слухають, з Саакашвілі охоче фотографуються, але далі розмов справа не йде, а деякі міністри і зовсім картають Михайла Ніколозовича за зайву балакучість.

Крім роботи головного реформатора, що поки не йде, Саакашвілі нібито мав бажання виступити проти Геннадія Труханова на виборах в Одесі, пригадавши останньому всі образи. В "Слузі народу", подейкують, навіть заміряли рейтинг колишнього губернатора Одеської області, проте йти в мери не пропонували. Але, судячи з усього, від ідеї хоч якось взяти участь у місцевих виборах Саакашвілі не відмовився.

Звичайно, сам екс-губернатор Одещини розуміє, що конкурувати за мерське крісло в Києві він не зможе навіть з Іриною Верещук, не те що з Віталієм Кличком. Очевидно, на вибори він заявляється з іншою метою – хоче запропонувати своє партнерство тим, хто буде готовий допомогти йому з ресурсами, а можливо, і певними бонусами після виборів. Недоброзичливці вже жартують, що Саакашвілі у його ЗМІ розхвалюють, як наречену на виданні. 

"Сигнал" від Саакашвілі може прийняти Віталій Кличко, з партією якого Міхо так і не пішов на парламентські вибори минулого літа. Шанси "УДАРу" в київській гонці набагато вище, ніж у всеукраїнській, а така "торпеда", як викривач бариг, може стати для Кличка і його партії непоганою підмогою проти Петра Порошенка, на якого Саакавшілі має образу. Відмінним союзником Михайло Ніколозович може стати і в боротьбі проти Андрія Пальчевського - бекграунд останнього легко дозволить Саакашілі постійно викривати його в зв'язках з Москвою, говорити про корупцію та інші згубні для іміджу речі. Що-що, а викривати Міхо вміє.

Не виключена і зворотна ситуація, в якій Саакашвілі стає союзником Пальчевського та починає "мочити" Кличко, використовуючи тему незаконних забудов, яку вже підняли у свіжому номері партійного ЗМІ. Попутно він може атакувати і свого заклятого друга Петра Порошенка, використовуючи все той же викривальний набір під загальним умовною назвою "бариги". Втім, навіть для Ірини Верещук балакучість Саакашвілі може стати непоганою підмогою у  піднятті галасу навколо участі представника "Слуги народу" у виборах київського мера.

Складно сказати, наскільки можлива підтримка з боку Саакашвілі вплине на кінцеві результати виборів 25 жовтня. Можна не сумніватися в одному: вкладатися в свої філіппіки, як і в кампанію загалом, Саакавшілі буде максимально. Якщо результати виборчих перегонів не порадують Міхо (його партія "Єдиний національний рух" бере участь в грузинських парламентських виборах в кінці жовтня) - зле може стати вже Зе-команді, якій він пригадає і несправджені надії на посаду віце-прем'єра, і крісло - "пустушку" в Нацраді реформ. І хто знає - чи не почне Саакашвілі діяти так само, як за часів Порошенко після свого звільнення з посади одеського губернатора, ніби ураган змітаючи все на своєму шляху. Адже руйнування і боротьба – рідна стихія колишнього грузинського президента.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme