Ребека Гармс: Про цуценя Путіна, вибори-2019 та Азов

Німецький політик, депутат Європарламенту Ребека Гармс дала ексклюзивне інтерв‘ю Depo.

Depo.ua зустрів Ребеку Гармс в кулуарах форуму Європа - Україна у Жешуві. Попри брак часу відомий німецький політик погодився відповісти на кілька наших запитань про Україну, Росію та ЄС.

- В 2019-му році в Україні відбудуться президентські та парламентські вибори. Чи існує, на вашу думку, загроза перемоги проросійського кандидата? І чи є небезпека для стосунків України з ЄС?

- Особисто я не вірю, що більшість українських громадян через п'ять років після Євромайдану, а також майже п'ять років після анексії Криму та початку війни Путіна проти України проголосують за проросійського кандидата на президентських виборах. Я думаю, що урок з цуценям Путіна – Януковичем вже навчив і був більш ніж достатнім для України.

Вважаю, що українці голосуватимуть на користь того, через що вони пройшли на Майдані в 2013-2014 роках, а також захищаючи власну країну проти російської агресії.

Вони будуть битися і розглядатимуть того кандидата, який стоятиме за реформи та боротьбу з корупцією.

- Зараз багато кажуть про російські кібератаки і втручання у вибори. Чи вплине це якось на результат?

- Базуючись на досвіді українських виборів, я бачила, що українцям завжди подобається робити свій вибір. І найкращі речі, на даний момент, які я бачу з Брюсселя, дивлячись на Київ – це справді буде їх вибір. І це будуть вільні вибори. На мою думку, перша річ, яку треба зробити для успішних виборів – це гарантувати чесну і хорошу кампанію в якій кандидати звертатимуться до громадян та говоритимуть чесно стосовно власних програм та планів щодо українського майбутнього.

- Але російська пропаганда може впливати на думку?

- Безперечно, буде російська пропаганда. Можуть бути кібератаки. Для України та ЄС - дуже важливо не допустити втручання Росії у вибори, бо вони прагнуть це зробити. Для ЄС, наприклад, ця ситуація є хорошою можливістю для вивчення того, як захистити самих себе та наші вибори від цих російських загроз.

- Чи вважаєте Ви ефективним європейські антиросійські санкції?

- На сьогодні було вирішено питання щодо нових антиросійських санкцій ЄС, які стосуються справи Скрипаля - спроби його вбивства шляхом отруєння у Великій Британії.

Рішення погодити нові санкції свідчить про те, що ЄС все більше і більше покладається на них, а також на різний набір санкцій, який є доступним. Ми маємо економічні санкції з одного боку, та персональні - з іншого.

Нещодавно я бачила, що у Парламентській асамблеї Ради Європи було голосування за можливість введення в усіх країнах-членах ЄС "закону Магнітського", або ж "санкцій Магнітського". Рішення погодити нові санкції свідчить про те, що ЄС все більше і більше покладається на них, а також на різний набір санкцій, який є доступним. Ми маємо економічні санкції з одного боку, а також персональні санкції – з іншого.

- Як на Заході ставляться до озвученого керівництвом України плану чергового "прориву" військових кораблів через Керченську протоку?

- Я була б дуже зацікавлена в тому, щоб Франція та Германія, як вони обговорювали, надіслали кораблі, щоб взяти під контроль ситуацію поблизу Керченської протоки. Також після цієї жахливої військової ситуації в Азовському морі та Керченській протоці я просила про кращу присутність флоту країн-членів ЄС у всьому Чорноморському регіоні з метою гарантування стабільності України та інших країн навколо Чорного моря. На мою думку, мандат СММ ОБСЄ має поширюватися і на Азовське море. Бо з однієї сторони, ми маємо захистити українські інтереси та підтримувати протоку відкритою. А з іншої сторони, нам потрібні власні очі в регіоні.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна