Реальна лінія розмежування і виписана в "Мінську" відрізняються, - Безсмертний

Реальна лінія розмежування на Донбасі і та, що виписана мінськими документами, мають багато точок неспівпадіння
Depo.Влада
24 жовтня 2016 09:11
ФОТО: depo.ua

Таку думку в ефірі "112 Україна" висловив екс-представник України в політичній підгрупі Тристоронньої контактної групи Роман Безсмертний, передає  Depo.ua.

"Якщо подивитися на Мінськ-1 і Мінськ-2, і на лінію розмежування, то вона не співпадає, реальна лінія і та, що виписана документами. При цьому Дебальцеве – це лише один із фрагментів неспівпадіння. І чому зараз підняли це питання? Тому що Україна в Мінську підняла це питання і наполягала на тому, що кордон має повернутися до того, який зазначено в мінських документах. Україна точно так може поставити і буде ставити питання по інших точках, як і Росія, тому що на лінії розмежування є і інші точки, де є неспівпадіння. Тому ця дискусія ще попереду", - зазначив він.

При цьому Безсмертний пояснив, чому наразі було порушене питання щодо Дебальцевого. "Очевидно, що для окупованої зони - це точка номер один комунікації з залізницею. І невипадково ми бачимо постійне постачання озброєнь, боєприпасів, техніки, яке йде через залізничний вузол в Дебальцеве. Яке, до речі, росіяни за власні кошти і відновлювали після боїв. Тому Дебальцеве для Росії важлива точка в комунікації з окупованою зоною", - сказав він.

Нагадаємо, Петро Порошенко повідомив заявляв, що під час зустрічі лідерів країн "нормандської четвірки" в Берліні наголошував на необхідності включення Дебальцевого до переліку населених пунктів, де відбувається розведення сторін.

Крім того, 19 вересня лідери країн "нормандської четвірки" (Україна, Росія, Франція, Німеччина) домовилися затвердили "дорожню карту" з урегулювання ситуації на Донбасі відповідно до Мінських угод, за якими передбачені й місцеві вибори на окупованих територій.  При цьому щодо хронології їхнього проведення немає згоди: Україна на відміну від Росії та європейських партнерів, наполягає на виборах лише після взяття під контроль всієї ділянки російсько-українського кордону. 

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада