Разумков сказав, чи можливе в Україні запровадження двопалатного парламенту

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков пояснив, чи реально в Україні створити двопалатний парламент, як от у Польщі, Італії, Франції й низці інших країн

Журналіст стрічки новин
Разумков сказав, чи можливе в Україні за…
Фото: Слуга народу / Facebook

Про це пише Depo.ua із посиланням на його заяву в ефірі телеканалу Kyiv LIVE.

Відповідаючи на запитання про можливість запровадження в Україні двопалатного парламенту, Разумков зазначив, що не вважає це "неможливим взагалі", але сьогодні не вбачає в цьому необхідності.

Також він зауважив, що "зараз у нас триває війна" і до таких питань треба підходити зважено.

"Давайте не забувати, що частина наших територій є окупованими, і при ухваленні рішень щодо будь-яких змін до Конституції треба бути обережними, щоб не наробити поганих речей", – зазначив Разумков.

Що передбачає двопалатний парламент

Двопалатний парламент – структура парламенту, при якій він складається з двох палат. Палати парламенту розрізняються за складом, порядком формування, повноваженнями. Як правило, одна з палат є верхньою, інша — нижньою. Це означає, що закони спочатку ухвалюються нижньою палатою, а потім надходять на ухвалення верхньою. Верхня палата зазвичай не має права вносити в закон зміни, її завдання — ухвалити або відхилити його.

На практиці це призводить до того, що політично важливішою є нижня палата, оскільки в ній відбувається основне обговорення кожного законопроєкту. Крім того, зазвичай саме перед нижньою палатою звітує уряд країни. Водночас, якщо у президента або голови уряду є право розпустити парламент, воно, як правило, розповсюджується лише на нижню палату. 

Нагадаємо, що у лютому Разумков заявляв про відсутність передумов для дострокового розпуску Ради.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme