Разумков розповів, на якому зараз етапі робота Ради над виходом з конституційної кризи

У Верховній Раді триває робота над законопроектами щодо виходу із конституційної кризи. Нардепи готують компромісний законопроект на базі двох проектів законів – президентського та підготованого робочою групою парламенту
 

Разумков розповів, на якому зараз етапі…
Фото: Facebook Дмитра Разумкова

Про це сказав голова Верховної Ради Дмитро Разумков під час засідання погоджувальної ради, передає Depo.ua.

"Ви знаєте, що була створена робоча група. Рішенням Олени Кондратюк (віце-спікера парламенту, – ред.). Вона два тижні працювала. Ми маємо законопроект напрацьований робочою групою", – сказав Разумков.

Він також подякував депутатам за готовність іти на компроміс та відкласти роботу над своїми законопроектами задля роботи над проектами законів щодо КСУ та е-декларування.  

"Паралельно цим (законопроектом щодо виходу з конституційної кризи, – ред.) займався і Офіс президента. Як вам відомо, наприкінці минулого тижня був внесений президентом Зеленським законопроект щодо фактично відновлення дії статті, яка передбачає відповідальність за недекларування або недостовірне декларування. Це також є однією зі складових ефективної роботи антикорупційних органів", – розповів голова парламенту.

Він також повідомив, що на вихідних проходило декілька зустрічей представників і робочої групи, і представників Верховної Ради, Офісу президента, прем'єр-міністра України, де обговорювали, як зробити так, щоби це була "дійсно єдина і правильна ініціатива", яка б враховувала всі позитивні моменти, які є у вищезазначених законопроектах.

За словами Разумкова, сьогодні зранку також була зустріч з представниками всіх депутатських фракцій і груп, був присутній і Андрій Єрмак ... і Денис Монастирський, який очолює робочу групу.

"Була досягнута домовленість, що сьогодні законопроект робочою групи також уже відкритий для підписання. Я подіваюся, що Денис Анатолійович (Монастирський, - ред.) уже включив можливість підписувати народним депутатам цей законопроект. Там буде черговість підписання – спочатку підписується робоча група, після цього підписуються представники всіх фракцій та груп, і далі за бажанням народні депутати долучаються до підписання цього законопроекту.

А далі на базі цих двох законопроектів ми будемо створювати доопрацьований законопроект, враховуючи всі позитивні аспекти, які відображені як у президентському законопроекті, так і в законопроекті, який був напрацьований робочою групою в парламенті за останні два тижні", – сказав голова ВР.

Він висловив сподівання, що уже цього тижня цей компромісний законопроект вдасться винести на голосування у Верховній Раді.

"Якщо усе буде доборе, якщо ми швидко зможемо досягнути консенсусу, а я сподіваюся, що на це налаштовані всі, то вже цього тижня за так званою "ковідною" процедурою ми зможемо це питання розглянути в стінах Верховної Ради та швидко вийти на результат. Дуже сподіваюся, що всі депутатські групи та фракції так само в цьому зацікавлені", – наголосив Разумков.

Нагадаємо, раніше робоча група з питань законодавчого забезпечення ефективної діяльності у сфері запобігання корупції та удосконалення законодавчого регулювання окремих аспектів роботи Конституційного Суду України (КСУ) анонсувала напрацювання трьох основних законопроектів, які мають вирішити конституційну кризу. 

Довідка: 27 жовтня Конституційний Суд України визнав неконституційною статтю 366-1 Кримінального кодексу, яка передбачає покарання за декларування недостовірної інформації. Так само суд скасував низку положень закону про запобігання корупції. КС пояснював, що антикорупційне законодавство створює передумови для неправомірного впливу на суд.

Національне агентство з питань запобігання корупції заявило, що Конституційний Суд діяв у власних інтересах, ухвалюючи рішення. Через рішення КСУ агентство 28 жовтня закрило доступ до державного реєстру електронних декларацій.

Ввечері 29 жовтня за рішенням уряду після засідання Ради національної безпеки та оборони доступ відновили.

29 жовтня президент Володимир Зеленський подав до парламенту законопроект, який передбачає звільнення суддів Конституційного Суду. Однак голова КС Олександр Тупицький заявив про ознаки конституційного перевороту в цьому документі.

2 листопада понад 100 народних депутатів на чолі зі спікером Верховної Ради Дмитром Разумковим зареєстрували законопроект, в якому нібито не йдеться про звільнення суддів КС у непередбачений законодавством спосіб.

Після того, як до парламенту було подано ще низку законопроектів, якими пропонувалося вирішити конституційну кризу, що виникла в країні, народні обранці вирішили створити спеціальну робочу групу.

До 1 грудня українські нардепи мають напрацювати узгоджені законопроекти щодо е-декларування чиновників та організації діяльності КСУ.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme