Розстрілом Майдану керував помічник Путіна - Наливайченко

Голова Служби безпеки України Валентин Наливайченко звинуватив помічника президента Росії Владислава Суркова в тому, що він керував снайперськими групами іноземців на Майдані Незалежності в лютому 2014 року
Depo.Влада
20 лютого 2015 07:31
ФОТО: depo.ua
Розстрілом Майдану керував помічник Путіна - Наливайченко
Розстрілом Майдану керував помічник Путіна - Наливайченко

Про це голова СБУ заявив в ефірі телеканалу «1+1», передає depo.ua з посиланням на «Українську правду».

Наливайченко повідомив, що цю інформацію на допитах повідомили співробітники спецпідрозділу СБУ «Альфа». «Вони дали конкретні показання про місцезнаходження іноземних снайперських груп, які цілилися і в мітингувальників..., і в співробітників Міністерства внутрішніх справ», - сказав він.

Наливайченко підкреслив, що правоохоронці мають документальне підтвердження їхньої протиправної діяльності в Україні. «У рамках цього провадження є посади, прізвища, копії паспортів, дати їх в'їзду-виїзду, яким зв'язком вони користувалися, в яких приміщеннях перебували, як радник президента Путіна Сурков ними керував у Києві...», - сказав він.

Наливайченко також зазначив, що 3 групи співробітників Федеральної служби безпеки Росії приїжджали до Києва в грудні 2013 - лютому 2014 року і здійснювали організацію і планування розгону активістів Євромайдану.

Крім того, він підкреслив, що велика кількість правоохоронців і співробітників СБУ виявилася зрадниками і співробітниками іноземних спецслужб. Зокрема, колишній керівник СБУ в Криму Петро Зима виявився співробітником ФСБ і допомагав Росії здійснювати анексію півострова.

Всього наразі у державній зраді підозрюються близько 100 колишніх співробітників СБУ, 10 з яких заарештовано.

Як повідомляв depo.ua, за даними Генпрокуратури України, через неправомірне застосування сили під час Майдану з 30 листопада по 20 лютого в Києві загинули 77 осіб.

При цьому в організації розстрілів українські прокурори, зокрема, звинувачують президента-втікача Віктора Януковича та екс-міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка.