Рахункова палата перевірить роботу МОЗ часів Супрун

Комітет ВР з питань здоров‘я нації, медичної допомоги та медичного страхування ухвалив звернення до Рахункової палати для проведення аудиту діяльності МОЗ у 2016-2019 роках

Про це у Facebook написала ексочільниця МОЗ Уляна Супрун, передає Depo.ua .

"Минулого тижня Комітет з питань здоров‘я нації, медичної допомоги та медичного страхування, отримав прохання звернутися до Рахункової палати для проведення аудиту діяльності Міністерства охорони здоров’я України у 2016-2019 роках. Комітет рішуче підтримав таку пропозицію більшістю голосів, але пропозиція розширити період перевірки МОЗу на часи правління Богатирьової, Мусія і Квіташвілі чомусь була проігнорована", – написала Супрун.

За її словами, за час роботи її команди в МОЗ України, Рахункова палата здійснювала 15 аудитів.

"За час роботи Богатирьової Рахункова палата мала 5 перевірок Міністерства. Жодна з них не стосувалась закупівель ліків. Прохання до комітету надійшло від Петра Багрія, фірми якого за часів Богатирьової були чи не основними продавцями ліків за завищеними цінами для МОЗу. Проведення "тендерів" у закритих кабінетах Міністерства, відкати і домовленості та сотні мільйонів гривень коштів платників податків, які нещадно розкрадалися. Ці гроші осідали в кишенях шахраїв, а важкохворі українці залишалися без доступу до життєво необхідних ліків", – зазначила Супрун.

Вона нагадала, що з 2016 року, коли запрацювали централізовані закупівлі ліків через міжнародні організації, тендери та домовленості втратили свою чинність.

"Натомість більше пацієнтів отримали доступ до якісних ліків. Тут лише кілька прикладів ефективності цих закупівель. МОЗ України — це єдине Міністерство, в якому попросили провести аудит останніх трьох років роботи. Така вибірковість свідчить про чітке завдання створити підстави для видуманих кримінальних переслідувань та тиску на мене і членів нашої команди. Втрата мільярдних потоків — річ, яку не пробачають", – заявила Супрун.

На її переконання, "єдині реальні дії нової влади у сфері охорони здоров‘я — це забезпечити спробу реваншу фармацевтичної мафії".

Нагадаємо, 4 вересня Кабінет міністрів України на засіданні звільнив Уляну Супрун з посади першого заступника міністра охорони здоров'я.

Згодом Уляна Супрун прокоментувала рішення уряду звільнити її із МОЗ.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook