Рахункова палата хоче переспрямувати 5 млрд грн бюджетних коштів на боротьбу з коронавірусом

У Рахунковій палаті вважають, що в державному бюджеті є мінімум 5 млрд грн, які можна спрямувати на підтримку медицини в боротьбі з коронавірусом

Про це заявив голова Рахункової палати Валерій Пацкан, передає Depo.ua з посиланням на пресслужбу рахункової палати.

"Рахункова палата оперативно проаналізувала державний бюджет на 2020 рік. Ми чітко побачили, що є можливості для переспрямування щонайменше 5 млрд гривень на підтримку медицини. А це кошти для закупівлі тих речей, яких наразі вкрай бракує Україні – захисні медичні маски для населення, тест-системи, апарати штучної вентиляції легень", – сказав він.

Пацкан також зазначив, що наразі в резервному фонді держбюджету не розподілені 1,4 млрд грн.

"Друге джерело, яке може використати уряд, додав голова Рахункової палати, це своїм рішенням розподілити кошти, передбачені місцевим бюджетам на стабілізаційну дотацію ‒ 0,2 млрд грн, на сьогодні ці видатки нерозподілені. Я також пропоную Верховній Раді невідкладно внести зміни до державного бюджету на 2020 рік. Адже і тут є можливості спрямувати кошти, щоб мінімізувати поширення вірусу", – додав він.

За словами Пацкана, на боротьбу з коронавірусом, зокрема, можна переспрямувати 300 млн грн, передбачених на фінансування Бюро фінансових розслідувань. Крім того, можна відкласти видатки за бюджетною програмою "Статистичні спостереження" – 1,2 млрд грн.

Крім цього, глава Рахункової палати повідомив, що за два місяці поточного року відбулася економія коштів за виплатою деяких видів допомог, компенсацій, грошового забезпечення та оплати послуг окремим категоріям населення.

"Це сталося через меншу фактичну потребу за цими виплатами, ніж було заплановано. Крім того, у 2019 році обсяг таких видатків у жовтні змінами до закону зменшено на 1,1 млрд грн, і за рік видатки залишилися не виконані на 6,9 млрд грн. Тож є можливість переспрямувати на медицину 1,1 млрд грн", – сказав він.

"Є ще низка бюджетних програм, видатки на які можливо зменшити, щоб надати потрібні для медицини кошти. Зокрема, підтримка реалізації комплексної реформи державного управління – 600 млн грн, адже наявна кількість фахівців із реформування значно менша, ніж передбачалося; керівництво та управління у сфері реалізації політики з питань управління державним боргом ‒ 11 млн грн, оскільки ця установа не розпочала свою діяльність; функціонування торгових представництв за кордоном ‒ 25,6 млн грн, так як видатки впродовж двох років не використовувались і перерозподілялись на інші бюджетні програми; заходи з підтримки розвитку лідерства в Україні – 13,5 млн грн", – додав голова Рахункової палати.

Нагадаємо, станом на ранок 20 березня на території України та за її межами 39 наших співвітчизників (26 на території України) хворіли на COVID-19ще четверо, на жаль, померли.

18 березня у МОЗ підтвердили, що знайшли коронавірус у нардепа Шахова.

20 березня перший українець, у якого діагностували COVID-19 в Чернівцях, одужав.

11 березня в Україні на три тижні ввели карантин через коронавірус.

Водночас на базі Інституту молекулярної біології генетики НАН України розроблена тест-система для діагностики коронавірусу 2019-nCoV.

Довідка: Вперше невідома раніше пневмонія була діагностована 12 грудня минулого року в китайському місті Ухань.

За інформацією китайських вчених, людина могла заразитися на коронавірус від змій. Ймовірно, це сталося через те, що на ринку морепродуктів в Ухані торгували не тільки рибою, але і зміями. Також дослідники повідомили, що ген коронавірусу є гібридом вірусу змії і кажанів. Вони додають, що спочатку кажани заразили коронавірусом змій, а вже від них недуга передалася людині.

11 березня ВООЗ оголосила пандемію коронавірусу на планеті.

Читайте також: В Україні карантин через коронавірус: Що відбувається

Повільно та не всіх: Хто і як в Україні тестує на коронавірус

 

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme