Раду просять ратифікувати угоду СОТ про спрощення процедур торгівлі

На ратифікацію у Верховну Раду внесена Угода ВТО щодо спрощення процедур торгівлі
Depo.Влада
23 жовтня 2015 18:56
ФОТО: depo.ua

Законопроект №0069, розроблений Міністерством економічного розвитку і торгівлі, внесений президентом Петром Порошенком, повідомляє depo.ua з посиланням на прес-службу Кабміну.

Проект закону передбачає ратифікацію протоколу про внесення змін до Марракеської угоди про заснування СОТ.

Це необхідно для виконання Україною внутрішньодержавних процедур в рамках набуття чинності Угодою про спрощення процедур торгівлі. Положення угоди спрямовані на спрощення митних процедур, сприяння широкому застосуванню системи "єдиного вікна", процедури прискореної відправки товарів, підвищення публічності держорганів та зниження рівня корупції.

Ратифікація документа повинна стати "одним з найважливіших" кроків реформи у сфері міжнародної торгівлі.

Як зазначили в уряді, це допоможе поліпшити позиції України у рейтингах легкості ведення бізнесу, а також дасть позитивний сигнал для учасників міжнародної торгівлі.

 Згідно з даними ОЕСР, імплементація положень Угоди Україною дозволить знизити на більш ніж 15% торговельні витрати, пов'язані із здійсненням зовнішньоторговельної діяльності.

На сьогодні угоду ратифікували третину членів СОТ (з 50 161), серед яких США, Швейцарія, Японія, Корея, Китай, Тайвань, Гонконг, Сінгапур, Малайзія, Таїланд, Австралія, Нова Зеландія, а також Європейський Союз і всі його 28 країн-членів. Угода набуде чинності після її ратифікації двома третинами членів СОТ.

Більше новин економіки читайте на Depo.Гроші