Раду попросять надати НАБУ право на "прослушку"

На розгляд Верховної Ради України найближчим часом подадуть законопроект про надання НАБУ права на автономне прослуховування та відповідне технічне забезпечення
Depo.Влада
30 березня 2016 00:19
ФОТО: depo.ua

Про це повідомив директор НАБУ Артем Ситник в інтерв'ю виданню Gazeta.ua, передає depo.ua.

"Зараз, згідно з Кримінально-процесуальним кодексом, право на прослушку мають тільки органи безпеки і поліція. Ми маємо можливість знімати інформацію з каналів зв'язку, але через СБУ. Перед цим отримуємо дозвіл суду. З допомогою спеціально створеного тракту слухаємо розмову онлайн. Це дуже важливо. У перспективі нам потрібні повноваження для самостійного зняття інформації. Тому що спочатку СБУ хотіли записувати для нас інформацію і передавати на диску, а ми розшифровували б", - сказав Ситник.

"Найближчим часом відповідний законопроект подадуть на розгляд парламенту. А от чи приймуть його - залежить від політичної волі народних депутатів", - підкреслив він.

Разом з тим, Ситник не уточнив, чи підтримує президент України Петро Порошенко ідею про надання НАБУ права на "прослушку".

"Бачив проект нового меморандуму між Україною та Міжнародним валютним фондом. У ньому передбачено умова для автономного прослуховування Національного антикорупційного бюро", - зазначив директор НАБУ.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада