Радник Авакова розповів про "земельну корупцію" часів Януковича (ДОКУМЕНТ)

Земельні корупційні схеми започаткувалися ще в перші роки незалежност Україниі, але узаконилися, вдосконалилися, відшліфувалися , ставши надзвичайно маштабними, в часи прем'єрства Віктора Януковича
Depo.Влада
27 жовтня 2016 22:59
ФОТО: depo.ua

Про це у "Фейсбуці" написав радник міністра МВС Михайло Апостол, передає Depo.ua.

За його словами, ці схеми діють і сьогодні, завдаючи мільярдних збитків українській державі.

"15 жовтня 2004 року Кабмін видав розпорядження №757-р "Про передачу дослідних господарств Української академії аграрних наук до сфери управління Мінагрополітики. Робилося ніби для розпаювання і надання цих земель працівникам і жителям сіл, на території яких розташовувалися ці землі. Мова йде про 24151 гектар", - пише радник.

 

Апостол вказує, що всього так передано, попередньо забравши в НААН, більше 300 тисяч га найкращих, безцінних чорноземів.

Як зазначає радник, ніхто розпайовувати і не збирався, як і не думає в даний час.

 

"Ніхто точно не знає, хто користується цими землями. Точно відомо, що землі не розпайовані, знаходяться в тіньовому обробітку, ніякі платежі в бюджет не платиться (а це кожен рік 50-80 млн грн); заробляє на цій афері невелика кількість чиновників; вся вирощена продукція на цих полях – не облікована",  - написав він.

 

Апостол впевнений, що в цій аграрній, унікальній шахрайській історії можуть спливти прізвища відомих в Україні земельних агробаронів, які зацікавлені в існуванні цих та, можливо, інших схем. 

 

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада