Радикальні "Свої": Як Береза спробує взяти Київ на критиці Зеленського

Під місцеві вибори з прицілом на Київ колишній правосєк та нардеп Борислав Береза створює політичний проект з глибоко опозиційним змістом

Радикальні "Свої": Як Береза спробує взя…

Колишній нардеп Борислав Береза, який пройшов по одному з київських мажоритарних округів у попередню Раду у військовому однострої, створює політичний проект зі своїми колишніми колегами по парламенту задля участі у місцевих виборах.

Активно презентувати себе в якості претендента на окрему нішу в київському політикумі очолюваний Березою проект "Свої" почав буквально днями з розлогого відеоролику за участі кількох доволі упізнаваних осіб. Переважно - колишніх нардепів з обойми Народного фронту Арсенія Яценюка.

"Свої" почали з радикальної критики президента Володимира Зеленського та його політичної сили. А фішечкою має стати тактика "Київ для киян". Тож очевидно, що виборча кампанія цього політичного проекту буде опозиційною по риториці і розраховуватиме на голоси протестного електорату.

Грунтом для того, аби думати, що проект може бути успішним є доволі непоганий результат Берези на попередніх мерських виборах у Києві, коли нардеп взяв досить переконливі 32% голосів киян і посів другу сходинку після Віталія Кличка.

Береза зі своїми партнерами цілитиме в Київраду з метою зайняти певну частину зали на Хрещатику. Але швидше за все сам лідер проекту спробує знову поконкурувати з Кличком та іншими претендентами за крісло мера.

Хто такий Береза

Борислав Береза є київським євреєм з родини Єфима Абрамовича Бляхера. І кілька років навіть встиг побути українським емігрантом в Ізраїлі. Але досить швидко повернувся в Україну, де в 90-ті роки займався книжковим бізнесом та пробував себе на телебаченні в якості ведучого.

Стрімка політична кар'єра Берези відбулася на хвилі Революції гідності, коли майбутній нардеп увійшов до Правого сектору, в якому ​​очолив інформаційне управління цієї організації і завдяки певним комунікаційним здібностям став завсідником теленовин і політичних токшоу.

В парламент майбутній кандидат у мери в жовтні 2014 року пройшов по мажоритарному округу на київській Троєщині. В основі виборчої кампанії правосєка була боротьба з незаконним гральним бізнесом. 

В Раді не увійшов до жодної фракції та парламентської більшості (а згодом позбувся і партквитка Правого сектору), але однозначно тяжів до Народного фронту Яценюка, Турчинова та Авакова.

В жовтні 2015 року став доволі успішним кандидатом у мери Києва, взявши спочатку 8,84%, що дозволило вийти у другий тур. А вже там протестний до Кличка електорат "відсипав" Березі 32,30% голосів виборців. 

"Соросоратники" Берези

З тих, кого засвітив Береза у першому передвиборчому ролику проекту "Своїх" можна побачити й кілька медійних обличь. Це, зокрема, колишні нардепи Олена Сотник (Самопоміч), Ігор Попов (радикал Ляшка), Владислав Голуб (БПП), Леонід Ємець (Народний фронт) та Вікторія Войцицька (Самопоміч).

Цих діячів у значній мірі об'єднує належність до пулу так званих "соросят" - споживачів іноземного грантового фінансування у громадському секторі. Цей момент дозволяє припустити, що і фінансування "Своїх" відбуватиметься з джерел, які сприяють побудові громадянського суспільства.

В той же час простежується певна асоціативність з Арсенієм Яценюком та іншими достойниками з Народного фронту, які нині докладають значних зусиль аби повернутись у активну політику.

Передвиборчу кампанію "Свої" будуватимуть на активній критиці Володимира Зеленського та його команди, яку обвинувачуватимуть у всіляких зрадах, глупості та корумпованості.

У першому медійному прояві - згаданому вище явно передвиборчому ролику "Своїх" - Береза в одному моменті вдається навіть до використання нецензурної лексики. Хоча вцілому весь продукт створений у рамках пристойності.

Враховуючи попередні електоральні успіхи Берези та певну медійну упізнаваність і так звану "незашквареність" інших учасників проекту, "Свої" цілком можуть розраховувати на певний результат і проходження кількох кандидатів в Київраду. Звісно говорити про перспективність Берези як кандидата в мери поки не доводиться, адже важковаговик Кличко так просто крісло не віддасть.

Плюс до того в умовах доволі високої підримки Зеленського та низьких, принаймні поки що, протестних настроїв Березі з колегами не варто розраховувати на високі відсотки. Втім, розкачати Київ вони все ж таки спробують. І це певним чином урізноманітнить київські перегони.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"