Російська провокація: Чому Єрмак засумнівався, що "Боїнг" збили випадково

Представник владної команди, яка, попри чисельні докази західних партнерів, спочатку не відважилася звинуватити Іран, тепер раптом засумнівався, що український літак збито випадково. При цьому жодних реальних доказів на користь зумисної атаки в Єрмака чи то немає, чи то він їх ретельно приховує

Російська провокація: Чому Єрмак засумні…

Вчорашнє інтерв’ю помічника і головного радника українського президента з міжнародних питань Андрія Єрмака "Українській правді" перетворилося на звіт "про надої та урожайність" в дещо радянському стилі. Журналісти цікавилися нерішучістю та комунікаційною слабкістю президентської команди в перші години та дні після того, як під Тегераном було збито український літак, а посадовець у відповідь розповідав їм, як ефективно в цей час працював президент та його найближче оточення, скільки та яких нарад було проведено, і які поважні люди взялися за цю непросту справу. А ще – про те, що саме робота українських експертів, очолюваних велемудрими посадовцями, насправді, і змусила Тегеран визнати провину.

Себто мала місце тривіальна спроба відмити імідж Банкової після не зовсім вдало зробленої роботи. Спроба видати переляк і некомпетентність за поміркованість і бажання "з'ясувати всі супутні обставини". Все, загалом, ідеально лягало в інформаційну стратегію владної команди, яка сформулювала подібну лінію захисту ще два дні до цього.

А потім Єрмак сказав дивовижну річ. "Хочу відзначити, що незважаючи на визнання іранською стороною самого факту збиття і заяви про те, що це сталося в результаті трагічної помилки, нам ще належить встановити, чи було це помилкою або все ж умислом", – сказав посадовець.

Яким саме чином це може бути з’ясовано? ГПУ відкриє справу, і почне допитувати офіцерів КВІРу та вищих іранських посадовців? Українська військова розвідка отримає файл з радіозаписом всіх переговорів іранських військових у цей час, розшифрує їх, перекладе  і покладе на стіл Зеленському? Чи, може, в України є агенти в силах іранських ППО? Залишається тільки будувати припущення на цю тему. Бо, на жаль, щодо методів розслідування Андрій Єрмак не сказав ні слова, і журналісти у нього нічого не запитали.

Зрозуміло, що під час інтерв’ю, у якому Єрмак зробив цю заяву, йшлося про повільне й не завжди адекватне реагування української влади на катастрофу. В такій ситуації чиновник намагався показати читачам і журналістам, що у влади "все під контролем", і розглядаються усі версії. Але подібні заяви, навіть озвучені в інтерв’ю українським виданням, якраз і є певною провокацією стосовно Ірану – і саме таких провокацій у Зеленського начебто намагалися уникнути.

Можливо, радикальною заявою Єрмак вирішив позмагатися із очільником РНБОУ Даніловим у сміливості й готовності брати на себе відповідальність у скрутний момент. Але час для такого змагання вже явно скінчився, і виграв у ньому явно Данілов – через неявку суперника. Тим паче, що і заяви очільника РНБОУ про опосередковану провину російської сторони, яка виготовила ракетний комплекс "ТОР" і продала його Іранові, йдуть набагато далі, ніж "сумніви" Єрмака – і є набагато логічнішими з точки зору здорового глузду.

Тому залишається надіятися, що ми стали свідками настільки радикальної "чистки мундира від плям" – що на мундирі замість плям з'явилися дірки.

Оскільки в іншому разі несподіваний радикалізм Єрмака може мати і зовсім вже неприємні пояснення.

Бо, наприклад, питання стосовно "помилки чи умислу" у трагедії з "Боїнгом" – якось навдивовижу сильно цікавить російських експертів, чимало з яких допускають, що український літак було збито не зовсім випадково. Ймовірною причиною подібних роздумів, цілком можливо, є бажання підштовхнути українську владу до неадекватної реакції на подію і сварки з Іраном. Оскільки певна співпраця між Києвом та Тегераном – зокрема, у сфері виробництва нафтогазового обладнання українськими підприємствами, а також перспективи збільшення постачання іранських вуглеводнів до України, – може не надто подобатися мешканцям Кремля. Які цілком можуть використати прикрий і трагічний інцидент для досягнення своїх нехитрих цілей.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"