Раді рекомендують продовжити мораторій на продаж землі

Комітет рекомендував Верховній Раді прийняти законопроект №9355-5 про продовження мораторію на відчуження земель сільськогосподарського призначення

Про це повідомив заступник голови комітету з питань аграрної політики та земельних відносин Олександр Бакуменко, передає Depo.ua з посиланням на РБК-Україна.

Він зазначив, що комітет розглянув усі зареєстровані у Раді проекти закони про продовження мораторію.

"На сьогоднішньому засіданні розглянуто всі законопроекти щодо продовження заборони відчуження земель сільськогосподарського призначення. Комітет підтримав законопроект №9355-5", - повідомив парламентар.

Нардеп наголосив, що розробниками цього законопроекту були у більшості члени аграрного комітету.

"Цей законопроект передбачає продовження мораторію на один рік. А також обов'язкове внесення Кабміном закону про обіг землі… Усі інші законопроекти комітет відхилив, рекомендувавши прийняти за основу один - №9355-5. Але комітет надав свій висновок, а в залі будуть розглядатись всі законопроекти", - пояснив замголови комітету.

Нагадаємо, сьогодні, 18 грудня, Верховна Рада підтримала включення до порядку денного шістнадцяти законопроектів щодо продовження мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення.

Довідка: Вже понад рік у парламенті існує група з 40 депутатів, які підтримують відкриття ринку землі.

Це "єврооптимісти" (Остап Еднак, Ганна Гопко, Вікторія Пташник та інші), представники БПП (Бригинець, Ар'єв, Різаненко та низка інших), представники "взаємодопомоги" (Семенуха і Опанасенко), які вважають, що відкриття ринку землі допоможе економіці України, і депутати – представники кланів латифундистів, які лобіюють інтереси власного бізнесу.

Заборона на продаж земель сільськогосподарського призначення діє з 2001 року як тимчасовий захід з метою забезпечення нормативного врегулювання земельних відносин та створення інфраструктури ринку землі, після чого парламент неодноразово його продовжував.

У грудні 2017 року Верховна Рада продовжила мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення до 1 січня 2019 року.

На початку травня 2018 року глава представництва Світового банку в Білорусі, Молдові та Україні Сату Кахконен заявляла, що ціни на сільськогосподарську землю в Україні виростуть втричі після того, як знімуть мораторій на її продаж. Пізніше Світовий банк оцінив втрати від мораторію на продаж землі.

Європейський суд з прав людини визнав мораторій порушенням прав людини.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна