У Раді хочуть заборонити платити за опалення влітку

Верховній Раді України пропонують змінити тариф за спожите тепло з двоставкового на одноставковий
Depo.Влада
12 жовтня 2015 12:42
ФОТО: depo.ua

Відповідний законопроект щодо вибору способу розрахунку за спожиту теплову енергію реєстрований у парламенті під № 3247, повідомляє depo.ua з посиланням на прес-службу "Блоку Петра Порошенка".

Один із співавторів законопроекту, народний депутат з фракції "БПП" Андрій Антонищак констатує, що сьогодні у низці міст України діє двоставковий тариф на теплову енергію (як Львів, Івано-Франківськ, Білгород-Дністровський), у інших – одноставковий (як Нововолинськ, Київ, Ковель, Дніпропетровськ).

"Незважаючи на те, що де-юре різниці в коштах для населення немає, незалежно від того, за одно- чи двоставковим тарифом здійснюється оплата, де-факто у деяких містах, наприклад, у Львові, де діє двоставковий тариф, споживачі насправді сплачують за тепло значно більше. І громада цього міста зацікавлена у тому, щоб сплачувати за одноставковим тарифом", – сказав депутат.

За його словами, даний проект закону розроблений з метою розширення прав споживачів у питаннях вибору виду тарифу за сплату послуг теплопостачання.

"Завданням Закону є забезпечення права споживачів на вибір тарифу, за яким він сплачуватиме за теплопостачання. Проект покликаний закріпити за мешканцям, за їхysv бажанням, можливість реструктуризації оплати – тобто людина на вибір може сплачувати тільки в опалювальний сезон (одноставковий тариф) чи розтягнути оплату на весь рік (двоставковий тариф)", – зазначив Антонищак.

Депутат переконаний, що закон дозволить реалізувати право споживачів вибирати спосіб оплати за послуги теплопостачання і в повній мірі забезпечить виконання положення ч. 6 ст. 19 Закону України "Про теплопостачання", відповідно до якого споживач повинен щомісячно здійснювати оплату теплопостачальній організації за фактично отриману теплову енергію.

Більше новин політики читайте у розділі Влада.depo.ua