Раді пропонують збільшити штрафи за наругу над державними символами

Верховній Раді України пропонують посилити захист державних символів України та уточнити обставини їх використання
Depo.Влада
7 березня 2016 23:40
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться в законопроекті № 4178, розміщеному на сайті парламенту, передає depo.ua.

Авторами законопроекту є кілька нардепів, серед яких – Юрій Луценко, Олег Березюк, Юлія Тимошенко, Олег Ляшко та інші.

Згідно з проектом, пропонується внести нову статтю до Кодексу України про адміністративні правопорушення, яка визначає відповідальність за порушення порядку використання державних символів.

Нардепи ініціюють введення штрафів за такі порушення для керівників органів державної влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій, а в разі використання державного прапора і або державного герба України на житлових будинках - для власників цих будинків або осіб, відповідальних за експлуатацію багатоквартирних будинків на суму від 30 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Крім того, пропонується уточнити, що мається на увазі під "публічною наругою над державними символами", яка карається у відповідності зі ст. 338 Кримінального кодексу України. Покарання, у відповідності з пропозиціями парламентаріїв, має бути посилене: штрафи в сумі до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян пропонується збільшити до 100 неоподатковуваних мінімумів.

Разом з тим автори законопроекту пропонують дозволити використання державних символів у соціальній рекламі, присвяченій захисту суверенітету й територіальної цілісності України.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада