Раді пропонують вигнати Ані Лорак і Повалій з "народних артистів"

У Верховній Раді зареєстровано проект закону про позбавлення проросійських і просепаратистских діячів культури звання "Народний артист України"
Depo.Влада
4 вересня 2015 08:47
ФОТО: depo.ua
Раді пропонують вигнати Ані Лорак і Повалій з "народних артистів"
Раді пропонують вигнати Ані Лорак і Повалій з "народних артистів"

Текст документа поки що на сайті парламенту не оприлюднений, повідомляє depo.ua.

Автором відповідного проект закону (№3016) є народний депутат з фракції "Блок Петра Порошенко" Іван Мельничук.

У прес-службі "БПП" повідомили, що основним завданням проекту є засудження антиукраїнських і просепаратистских проявів українських діячів культури, мистецтва і шоу-бізнесу, а також застосування до них публічної відповідальності у вигляді позбавлення звання "Народний артист України".

"Україна де-факто перебуває в стані військового конфлікту з країною-агресором - Росією. Разом з тим, не всі громадяни можуть адекватно оцінювати ситуацію. Особливе обурення викликає поведінка деяких представників української культури і шоу-бізнесу, зокрема тих, хто має звання "Народний артист України", а, отже, повинні розуміти свою відповідальність і залишатися вірними українському народові", - заявив автор законопроекту Мельничук.

"Ми є свідками активного співробітництва представників української "богеми" з країною-агресором, про що свідчать коментарі, після яких ці артисти гідні вважатися громадянами України, не кажучи про те, щоб мати звання "Народний артист України". Проектом закону пропонується позбавити Ані Лорак, Таїсію Повалій, Йосипа Кобзона, Миколи Баскова звання "Народний артист України", - розповів він.

Він зазначив, що в статті 16 Закону України "Про державні нагороди" визначено, що позбавлення державних нагород може бути проведено президентом України лише у разі засудження нагородженого за тяжкий злочин за поданням суду у випадках, передбачених законом.

"Сьогодні в Україні склалася безпрецедентна ситуація, коли люди, які для багатьох українців були авторитетами, з екранів телевізорів, засобів масової інформації виступають з антиукраїнськими закликами. Такий стан справ вимагає невідкладного реагування, а саме, якнайшвидшого позбавлення цих "псевдонародних" артистів звання "Народний артист України", - зазначив Мельничук.

Більше новин про політику читайте у розділі  Влада.depo.ua.