Раді пропонують узаконити водну і енергоблокаду Криму та Донбасу

Раді пропонують заборонити постачання води і електрики в Крим і окуповані райони Донбасу
Depo.Влада
9 грудня 2015 17:33
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться в законопроекті № 3593 "Про окуповані території", внесеному до Ради 8 грудня.

Авторами законопроекту є 11 нардепів: О. Сироїд, Р. Чубаров, С. Семенченко, Є. Соболєв, О. Березюк, О. Лаврик, П. Костенко, Я. Маркевич, Т. Пастух, Р. Семенуха,
Л. Підлісецький.

Відповідно до законопроекту, тимчасово окупованою територією України вважається Автономна республіка Крим та території окремих районів Донецької та Луганської обл., повітряний простір в їх межах, а також прибережні зони.

Початком окупації Криму вважається 20 лютого 2014 року, частини Донецької обл. – 7 квітня 2014 року, а Луганської обл. – 27 квітня 2014 року.

Законопроект, зокрема пропонує заборонити на окуповані території постачання води та паливно-енергетичних ресурсів, а також підакцизних товарів, товарів військового і подвійного призначення. З окупованих територій заборонено вивозити будь-які вантажі, крім особистих речей громадян, через окуповану територію заборонено транзит.

Також, на час окупації до територій застосовується режим державного і митного контролю, в'їжджати і виїжджати можна виключно через контрольні пункти. Перетинати кордон тимчасово окупованих територій забороняється цивільним літакам, залізничного транспорту, морського та річкового транспорту, а також вантажівок, крім тих, що везуть посилки фізичним особам на окуповану територію або продукти харчування і непродовольчі товари, перелік яких затверджує Кабмін. Забороняється здійснювати пасажирські перевезення через розмежувальну лінію.

Крім того автори документа пропонують заборонити проведення виборів та референдумів на тимчасово окупованій території.

Законопроект визначає будь-які органи місцевого самоврядування, створені окупаційною адміністрацією Росії і їх службових осіб і їх діяльність незаконними.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада