Раді запропонували довічно садити державних зрадників

Народний депутат України («Народний фронт») і координатор групи «Інформаційний Спротив» Дмитро Тимчук вніс до Верховної Ради законопроект про посилення покарання для зрадників батьківщини, аж до довічного ув'язнення
Depo.Влада
9 грудня 2014 17:33
ФОТО: depo.ua
Раді запропонували довічно садити державних зрадників
Раді запропонували довічно садити державних зрадників

Відповідний законопроект №1303 опублікований на сайті парламенту, передає ДеПо.

На своїй сторінці у Facebook Тимчук пояснив законодавчу ініціативу.

«Суть законопроекту - у підвищенні нижньої і верхньої «планок» строків тюремного ув'язнення за сепаратизм, тобто дії, які є посяганням на територіальну цілісність (у т. ч. публічні заклики і розповсюдження матеріалів), і за фінансування таких дій. Як показує досвід, у нас суди часто-густо дають строки по «нижній планці» за такі дії. Це недобре. Плюс - однозначна конфіскація майна», - написав нардеп.

Згідно з документом, покарання за державну зраду посилюється до довічного ув'язнення.

«Суть не тільки в тому, щоб створити стримуючий фактор (особливо для деяких представників влади і панів з органів військового управління), але і допомогти слідчим. Сьогодні зрадники рідко йдуть на співпрацю зі слідством - невелика різниця, сидіти, наприклад, 12 років або 14. Якщо ж вони знатимуть, що їм світить довічний термін, а при співпраці - ті ж 12 років, то це буде зовсім інша розмова», - написав Тимчук.

Він зазначив, що написав законопроект за результатами консультацій з контррозвідниками.

Як повідомляв ДеПо, до кінця листопада СБУ розслідувала 1970 кримінальних проваджень за напрямами «сепаратизм», «державна зрада» і «тероризм». Тільки за статтею «держзрада» - 40 проваджень.