Раді запропонували довічно садити державних зрадників

Народний депутат України («Народний фронт») і координатор групи «Інформаційний Спротив» Дмитро Тимчук вніс до Верховної Ради законопроект про посилення покарання для зрадників батьківщини, аж до довічного ув'язнення
Раді запропонували довічно садити державних зрадників
Раді запропонували довічно садити державних зрадників

Відповідний законопроект №1303 опублікований на сайті парламенту, передає ДеПо.

На своїй сторінці у Facebook Тимчук пояснив законодавчу ініціативу.

«Суть законопроекту - у підвищенні нижньої і верхньої «планок» строків тюремного ув'язнення за сепаратизм, тобто дії, які є посяганням на територіальну цілісність (у т. ч. публічні заклики і розповсюдження матеріалів), і за фінансування таких дій. Як показує досвід, у нас суди часто-густо дають строки по «нижній планці» за такі дії. Це недобре. Плюс - однозначна конфіскація майна», - написав нардеп.

Згідно з документом, покарання за державну зраду посилюється до довічного ув'язнення.

«Суть не тільки в тому, щоб створити стримуючий фактор (особливо для деяких представників влади і панів з органів військового управління), але і допомогти слідчим. Сьогодні зрадники рідко йдуть на співпрацю зі слідством - невелика різниця, сидіти, наприклад, 12 років або 14. Якщо ж вони знатимуть, що їм світить довічний термін, а при співпраці - ті ж 12 років, то це буде зовсім інша розмова», - написав Тимчук.

Він зазначив, що написав законопроект за результатами консультацій з контррозвідниками.

Як повідомляв ДеПо, до кінця листопада СБУ розслідувала 1970 кримінальних проваджень за напрямами «сепаратизм», «державна зрада» і «тероризм». Тільки за статтею «держзрада» - 40 проваджень.