Рада звільнила Шевченка з посади голови Мінекології

Верховна Рада України звільнила Ігоря Шевченка з посади голови Міністерства екології
Depo.Влада
2 липня 2015 11:14
ФОТО: depo.ua

За таке рішення проголосували 235 нардепів, передає depo.ua.

При цьому зазначимо, що Рада ухвалила відповідне рішення без обговорення та не надала слова самому міністру, який просив про це раніше.

Нагадаємо, що скандал навколо персони міністра екології виник після того, як лідер Радикальної партії Олег Ляшко заявив, що Шевченко під час пожежі на нафтобазі під Києвом був у відпустці в Ніцці і Монако. Також Ляшко заявив, що для поїздки міністр використовував літак народного депутата Олександра Онищенка.

Сам Шевченко згодом визнав, що повертався з Ніцци до Києва на літаку Онищенко, однак нічого за це не платив. Також глава Мінекології зазначив, що прем'єр-міністр Яценюк знав про цю поїздку, і вона була 6-7 червня, тобто до пожежі у Василькові. Пізніше Шевченко заявив, що не знає, кому належав літак, на якому він літав до Києва.

Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк пізніше попросив "Батьківщину" прийняти рішення щодо перебування на посаді глави Мінекології Ігоря Шевченка. Сам же Шевченко впевнений, що саме через його "принципової позиції" прем'єр вимагав його звільнення.

Внутрішнє розслідування, як повідомляє прес-служба уряду, показало, що за час перебування на посаді міністра неодноразово мали місце факти порушення Шевченка законодавства.

Профільний комітет Ради раніше підтримав відставку міністра екології Шевченка.