В Україні звільнили переселенців від сплати туристичного збору

Верховна Рада підтримала у другому читанні проєкт закону №3103 про внесення зміни до статті 268 Податкового кодексу України щодо звільнення від сплати туристичного збору внутрішньо переміщених осіб

В Україні звільнили переселенців від спл…
Фото: Facebook "Слуги народу"

За відповідний документ проголосував 317 народних депутатів, передає Depo.ua.

Відомо, що від початку збройної агресії Російської Федерації сотні тисяч людей вимушені були залишити свої домівки та стати внутрішньо переміщеними особами.

За оцінками громадських організацій, щонайменше 5,6 тис. внутрішньо переміщених осіб все ще продовжують мешкати у так званих місцях компактного проживання, тобто санаторіях, туристичних базах, будинках відпочинку тощо.

Як зазначається у пояснювальній записці до законопроєкту, 23 листопада 2018 року були внесені зміни до Податкового Кодексу України, зокрема, до статті 268 Податкового Кодексу України, яка регулює питання  стягнення туристичного збору. Згідно до нової редакції пункту  268.3.1. статті 268 Податкового Кодексу України, ставка збору встановлюється за рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаної територіальної громади, що створена згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, за кожну добу тимчасового розміщення особи у місцях проживання (ночівлі), визначених підпунктом 268.5.1 пункту 268.5 цієї статті, у розмірі до 0,5 відсотка - для внутрішнього туризму та до 5 відсотків – для в’їзного туризму від розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, для однієї особи за одну добу тимчасового розміщення.

 

"Статтею 268.2.2 Податкового Кодексу встановлений перелік категорій осіб, які не можуть бути платниками туристичного збору. Але серед цих категорій немає внутрішньо переміщених осіб, хоча є очевидним, що їхнє прибуття до того чи іншого населеного пункту і проживання там є наслідком зовнішніх обставин, які змушують до переміщення: зокрема, це окупація частини території України, військові дії тощо. Але наразі внутрішньо переміщені особи, які продовжують проживати у готелях, санаторіях тощо, мають сплачувати туристичний збір за місцем свого фактичного проживання на підконтрольній уряду України території, що негативно впливає на їхнє матеріальне становище та ставить їх у невигідне становище порівняно з іншими громадянами України", – йдеться у документі.

Метою законопроекту є звільнення від сплати туристичного збору внутрішньо переміщених осіб, які фактично мешкають у місцях проживання (ночівлі). 

Нагадаємо, 1 вересня Верховна Рада підтримала у першому читанні проєкт закону №3103 про внесення зміни до статті 268 Податкового кодексу України щодо звільнення від сплати туристичного збору внутрішньо переміщених осіб.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"