Рада звернеться до НАБУ щодо квартири Лещенка

Регламентний комітет Верховної Ради має намір звернутися до Національного антикорупційного бюро щодо купівлі нової квартири нардепом від БПП Сергієм Лещенком
Depo.Влада
7 вересня 2016 12:01
ФОТО: depo.ua
Рада звернеться до НАБУ щодо квартири Лещенка
Рада звернеться до НАБУ щодо квартири Лещенка

Про це журналістам в кулуарах Ради повідомив глава профільного комітету Павло Пинзеник, передає depo.ua

"Питання виникає не в самій купівлі, а в тому, що була подана завідомо неправдива інформація про джерело купівлі цієї квартири і немає достовірної інформації про джерело походження відповідних коштів", - зазначив Пинзеник.

"Про що йдеться? У договорі, який він особисто підписав, написав, що джерелом коштів для купівлі нерухомості є його особисті кошти. Натомість у ЗМІ через соцмережі повідомляє, що джерел є декілька. Це його особисті кошти, кошти його співмешканки і це кошти, позичені від іншої публічної особи, яким є власник видання "Українська правда" Олена Притула. Причому йдеться про доволі великі кошти. Це перше, що викликає необхідніть з`ясувати природу походження відповідних коштів. Друге питання, яке виникає, - це визначення бази оподаткування, зокрема, пенсійним збором при купівлі, відчуженні цієї нерухомості. Ринкова вартість цієї нерухомості складає близько півмільйона доларів США. Натомість задекларована договірна вартість купівлі складає порядка 300 тисяч доларів США. Якщо ...народному депутатові була зроблена така знижка, то хотілося б знати мотиви такої знижки,... і чи не містяться в даному випадку ознаки заниження об`єкту оподаткування", - пояснив Пинзеник. 

За його словами, тепер НАБУ має відреагувати на цю інформацію і ухвалити відповідне процесуальне рішення. 

Нагадаємо, що 6 вересня блогер Андрій Дзиндзя поширив інформацію, що нардеп Сергій Лещенко, відомий своєю боротьбою з корупцією, купив квартиру в центрі Києва площею 200 квадратних метрів за 7,5 млн грн.