Рада зробила обов’язковими аліменти від батьків, позбавлених прав

Сьогодні народні депутати ухвалили Закону "Про внесення змін до Сімейного кодексу України (щодо невідворотності обов'язку утримувати дитину особами, які позбавлені батьківських прав)"
Depo.Влада
17 травня 2016 17:54
ФОТО: depo.ua

За відповідне рішення проголосували 234 парламентарів, передає depo.ua.

Закон вносить зміни до Сімейного кодексу України. Йдеться про те, що відповідно до норми другого речення частини другої статті 166, в чинній редакції Кодексу, накладання аліментів на осіб, позбавлених батьківських прав здійснюється за бажанням позивача, що ініціював позбавлення прав. Однак, як свідчить практика, це питання ініціюється лише в 20% подібних справ. Тому, зважаючи на можливості як держави повноцінно забезпечувати дітей позбавлених батьківської опіки, так і одиноких матерів (батьків), що залишаються з дітьми, для їх виховання без відповідної матеріальної підтримки, пропонується зобов’язати суд приймати рішення про призначення аліментів одночасно з процедурою позбавлення батьківських прав. У разі ж відмови законних представників отримувати аліменти, ці кошти будуть перераховуватись на рахунок державного бюджету.

Законом передбачається, що в разі відмови від отримання аліментів законними представниками суд приймає рішення про перерахунок аліментів до "Ощадбанку" на особистий рахунок дитини.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада