Рада зробила крок до створення реєстру ПДВ та фінполіції

Верховна Рада ухвалила за основу проект закону, який передбачає створення фінансової поліції, єдиного реєстру ПДВ та передачу баз даних від Державної фіскальної служби до Міністерства фінансів
Depo.Влада
8 грудня 2016 14:51
ФОТО: depo.ua

Відповідне рішення підтримав 241 народний депутат, передає Depo.ua.

Представляючи законопроект міністр фінансів Олександр Данилюк заявив, що прийняття цього рішення дозволить позбавити ДФС основних інструментів для системної корупції та зменшити тиск на бізнес.

"Це значно спрошує адміністрування податків та робить його більш прозорим. Тепер вести бізнес та платити податки стане легше", - сказав міністр.

За його словами, законопроект передбачає запровадження єдиного, публічного реєстру відшкодування ПДВ замість двох.

Крім того документом пропонується ліквідувати податкову міліцію і створити замість неї Фінансову поліцію.

Законопроектом пропонується також внести комплексні зміни до усіх розділів Податкового кодексу, спрямовані на: удосконалення загальних положень щодо адміністрування податків та зборів, а також податку на прибуток підприємств, податку на доходи фізичних осіб, податку на додану вартість, акцизного податку, рентної плати та податку на майно.

Проектом, зокрема, пропонується в частині адміністрування: адміністрування всіх баз даних Мінфіном чи ДП при Мінфіні; запровадження повноцінного електронного кабінету платника податків; встановлення поняття уповноважена особа контролюючого органу - це посадова особа контролюючого органу.

Законопроект ухвалено з урахуванням пропозицій Комітету з питань податкової та митної політики.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада