Рада зобов'язала виконавців індексувати аліменти

Верховна Рада України ухвалила у першому читанні проект Закону № 3112 про внесення змін до Закону України "Про виконавче провадження" (щодо обов'язку виконавця проводити індексацію розміру аліментів, визначеного судом у твердій грошовій сумі)
 

Рада зобов'язала виконавців індексувати…
Фото: Буг

"За" цей законопроект проголосували 274 народних депутатів, інформує Depo.ua.

Проектом Закону пропонується внести зміни до абзацу першого частини четвертої статті 71 Закону України "Про виконавче провадження" (Відомості Верховної Ради (ВВР), 2016, № 30, ст. 542 із наступними змінами) з метою покращення матеріального становища осіб, розмір аліментів на утримання яких визначений судом у твердій грошовій сумі, шляхом покладення на виконавця обов’язку щорічно обчислювати індексацію такого розміру аліментів у відповідності до норм чинного законодавства.

Основним завданням проекту Закону є покращення матеріального становища осіб, шляхом індексації розміру аліментів на їх утримання, визначеного судом у твердій грошовій сумі. Щорічне обчислення виконавцем індексації розміру аліментів, визначеного судом у твердій грошовій сумі, та подальше стягнення з боржника аліментів у відповідному розмірі, надає можливість оперативно, у позасудовому порядку, хоча б частково відшкодовувати особі кошти на подорожчання споживчих товарів і послуг, що особливо важливо для дітей та реалізації їх потреб у всебічному духовному та фізичному розвитку, а також для забезпечення належного рівня життя, харчування, виховання, тощо.

Завданнями прийняття законопроекту також є усунення колізій у законодавстві та часткове зменшення навантаження на місцеві загальні суди та відповідні суди апеляційної та касаційної інстанцій.

Нагадаємо, станом на 27 травня органи Державної виконавчої служби застосували тимчасові обмеження до 128 тисяч боржників з виплати аліментів.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"