Рада закликала світ засудити затримання на Росії журналістів Сущенка та Семени

Верховна Рада України закликала Захід і ОБСЄ засудити незаконне затримання Росією українських журналістів Романа Сущенка та Миколи Семени
Depo.Влада
5 жовтня 2016 12:05
ФОТО: depo.ua

 Відповідний проект постанови №5220 в цілому підтримали 245 народних депутатів, передає Depo.ua.

"Ці та інші справи щодо громадян України, які незаконно утримуються в Росії і на окупованій нею території України, є яскравим свідченням того, що Російська Федерація продовжує масово порушувати права людини, застосовуючи при цьому методи насильницького захоплення на своїй території або викрадення з території України заручників з наступним пред'явленням абсурдних звинувачень проти них. При цьому відносно затриманих українців активно застосовуються психологічний тиск і фізичні тортури", - йдеться в заяві.

У Раді висловлює тверде переконання, що у вищезазначених випадках переслідування громадян України безпосередньо пов'язане з їх професійною журналістською діяльністю і такими діями представники РФ намагаються взяти в заручники тих, для кого захист прав людини і свободи, зокрема свободу слова, становлять основну цінність і суть їх роботи, а також залякати журналістів.

"Звертаємося до Вас з настійним закликом консолідувати зусилля щодо звільнення українських журналістів, засудити дії Російської Федерації, які грубо порушують права людини, сприяти негайному допуску консульських посадових осіб України та адвоката до затриманого Роману Сущенко. Тільки спільними діями України і міжнародного співтовариства ми можемо зупинити грубі порушення прав людини, які, на жаль, стають постійною практикою Російської Федерації", - йдеться в заяві.

Нагадаємо, паризький кореспондент видання "Укрінформ" Роман Сущенко, який прибув на Росію у приватних справах, був затриманий працівниками ФСБ  30 вересня начебто за шпигунство.

У ФСБ стверджують, що Сущенко на користь ГУР Міноборони України "цілеспрямовано збирав відомості про діяльність Збройних сил і військ Нацгвардії Росії, що становлять державну таємницю і просочування яких за кордон могло завдати шкоди обороноздатності держави".

В "Укрінформі" заявили, що всі звинувачення "в шпигунстві" на адресу журналіста, можуть розцінюватися лише як ще один зухвалий і неправомірний акт з боку Росії щодо українських громадян.

Згодом стало відомо, що українського журналіста на Росії захищатиме відомий адвокат Марк Фейгін. Зустрічі з підзахисним Фейгін зміг добитися тільки 4 жовтня

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада