Рада закликала світ підтримати трибунал по збитому "Боїнгу"

Сьогодні Верховна Рада закликала світ створити міжнародний трибунал для покарання винних у краху літака Боїнг-777 на Донбасі
Depo.Влада
16 липня 2015 18:27
ФОТО: depo.ua

За проект Постанови про Звернення Верховної Ради до ООН, національних парламентів держав світу щодо створення міжнародного трибуналу для судового переслідування осіб, відповідальних за злочин, пов'язаний зі збитим літаком авіакомпанії Malaysian Airlines, що здійснював рейс MH17 17 липня 2014 року, проголосували 248 депутатів, повідомляє depo.ua.

"Сьогодні існує переконлива міжнародна доказова база, яка свідчить, що цей терористичний акт був вчинений з використанням зенітно-ракетного комплексу "БУК" Російської Федерації, що обслуговувався російськими військовослужбовцями", - зазначається у зверненні Верховної Ради.

Українські парламентарі підтримали ініціативу України, Нідерландів, Малайзії, Австралії та Бельгії щодо створення міжнародного трибуналу під егідою ООН з цього питання.

"Верховна Рада України звертається до Організації Об'єднаних Націй та усіх держав світу:
- не допустити безкарності винних у злочині, пов'язаному зі збитим літаком малайзійської авіакомпанії, та забезпечити неухильну реалізацію принципу невідворотності покарання;
- підтримати створення рішенням ООН міжнародного трибуналу для судового встановлення винних та переслідування осіб, відповідальних за цей злочин", - йдеться в документі.

Як повідомляв depo.ua, "Боїнг-777" авіакомпанії Malaysia Airlines, що виконував рейс МН17 Амстердам (Нідерланди) - Куала-Лумпур (Малайзія), був збитий на Сході України 17 липня. На його борту перебували 298 осіб, всі вони загинули. Бойовики кілька днів не віддавали міжнародним експертам "чорні скриньки", які в підсумку були направлені на експертизу до Великобританії, а потім і в Голландію. 

Австралія, Бельгія, Малайзія, Нідерланди та Україна офіційно звернулися до Ради Безпеки ООН з проханням створити міжнародний кримінальний трибунал для притягнення до відповідальності винних у катастрофі Боїнга.

Раніше Нідерланди і Малайзія запропонували створити міжнародний трибунал у цій справі. Україна підтримала цю ідею. Єдиною країною, яка виступає категорично проти створення трибуналу, є Росія, хоча вона і звинувачує в катастрофі українських військових.

Більше новин політики читайте у рубриці Влада.depo.ua.