Рада закликала світ не визнавати нову Держдуму Росії

Народні депутати ухвалили заяву Верховної Ради України з приводу невизнання Україною легітимності виборів до Держдуми Федеральних Зборів Росії, їх результатів та правових наслідків, та відповідно, складу, повноважень, актів та рішень Думи сьомого скликання
Depo.Влада
20 вересня 2016 13:39
ФОТО: depo.ua

За відповідну постанову проголосували 264 парламентарів, передає depo.ua.

Наводимо текст документа.

Верховна Рада України постановляє:

1. Визнати, що з огляду на незаконне проведення виборів на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополь, проведення виборів до Державної Думи Федеральних Зборів Російської Федерації сьомого скликання є порушенням Конституції та законодавства України, основних принципів та норм міжнародного права, Статуту ООН, Гельсінського Заключного акту, Будапештського меморандуму 1994 року, Резолюції Генеральної Асамблеї ООН про територіальну цілісність України № 68/262, ухваленої 27 березня 2014 року на 68-й сесії Генеральної Асамблеї ООН та інших міжнародно-правових актів.

2. Не визнавати легітимність виборів до Державної Думи Федеральних Зборів Російської Федерації сьомого скликання, їх результатів та юридичних наслідків, та відповідно, складу, повноважень, актів та рішень Державної Думи Федеральних Зборів Російської Федерації сьомого скликання.

3. Звернутись до Ради Безпеки і Генеральної Асамблеї ООН, парламентів іноземних держав, парламентських асамблей та міжнародних організацій із закликом не визнавати легітимність виборів до Державної Думи Федеральних Зборів Російської Федерації сьомого скликання, їх результатів та правових наслідків, та відповідно, складу, повноважень, актів та рішень Державної Думи Федеральних Зборів Російської Федерації сьомого скликання.

4. Заяву Верховної Ради України “Про невизнання Україною легітимності виборів до Державної Думи Федеральних Зборів Російської Федерації сьомого скликання, їх результатів та правових наслідків, та відповідно, складу, повноважень, актів та рішень Державної Думи Федеральних Зборів Російської Федерації сьомого скликання” схвалити (додається).

5. Доручити Голові Верховної Ради України невідкладно направити текст Заяви до Ради Безпеки і Генеральної Асамблеї ООН, парламентів іноземних держав, парламентських асамблей та міжнародних організацій.

6. Ця Постанова набирає чинності з дня її ухвалення.

За цей документ в повному обсязі не голосував "Опозиційний блок", а групи "Відродження" і "Воля народу" дали, відповідно, лише 1 і 4 голоси. 

Рада закликала світ не визнавати нову Держдуму Росії - фото 1

Нагадаємо, що 18 вересня на Росії відбулися вибори до  Держдуми, на яких явка стала найнижчою в історії країни.

Водночас ПАРЄ не визнає російських виборів в окупованому Криму. Загалом Євросоюз також не визнав легітимність виборів до Держдуми, організованих Москвою на території окупованого українського Криму.

Вибори в Криму також не визнала Канада та деякі інші країни. 

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада