Рада закликала ООН вжити заходів для припинення агресії Росії

Верховна Рада закликала держави-члени ООН вжити всіх заходів для припинення агресії Росії проти України
Depo.Влада
16 вересня 2015 12:52
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться у постанові "Про Заяву Верховної Ради України з приводу 70-річчя Організації Об'єднаних Націй та членства України в ООН" (№3076). Документ підтримали 238 народних депутатів із 326, зареєстрованих у сесійній залі, передає depo.ua.

У заяві зазначається, що розв'язання військової агресії проти України з боку постійного члена Ради Безпеки ООН - Російської Федерації - шляхом незаконної окупації Автономної Республіки Крим, ведення війни на Донбасі із застосуванням регулярних військ і підтримки терористів є брутальним порушенням згаданих цілей та принципів Організації і викликає обурення членів ООН.

У зв'язку з цією агресією 27 березня 2014 року Генеральна асамблея ООН у резолюції 68/262 "Територіальна цілісність України" звернула увагу на порушення Росією засадничих Цілей та Принципів Організації.

"Верховна Рада України висловлює надію, що в цей ювілейний для ООН рік її держави-члени докладуть колективних зусиль задля відновлення неухильної поваги до Цілей та Принципів ООН та припинення порушень її статуту", - йдеться у заяві.

Рада закликає держави-члени ООН "вжити всіх можливих заходів для припинення агресії Російської Федерації проти України, що є однією з передумов збереження світоустрою, заснованого на цілях і принципах ООН". "У цьому світлі Верховна Рада нагадує про схвалене нею 17 березня 2015 року звернення президента України до Ради Безпеки та генерального секретаря ООН про розгортання на території нашої держави міжнародної операції ООН з підтримання миру та безпеки", - зазначається у заяві.

Більше новин читайте на Влада.depo.ua

Мітки: ООН, Росія, Рада