Рада закликала країни G20 обговорити звільнення українських політв'язнів

Верховна Рада України звернулася до лідерів країн-учасників саміту G20 і світової спільноти із закликом звернути увагу на ситуацію з політичними ув'язненими на окупованих територіях Донбасу і Криму, а також на Росії
Depo.Влада
2 вересня 2016 18:56
ФОТО: depo.ua

Про це сказано в зверненніі керівництва парламенту, підписаному спікером Андрієм Парубієм, першим заступником голови ВР Іриною Геращенко та ще шістьма депутатами.

"Напередодні саміту країн G20 ми закликаємо лідерів країн – учасниць саміту і світове співтовариство звернути увагу на ситуацію з політичними ув'язненими в Російській Федерації, на систематичне порушення прав людини з боку Російської Федерації на тимчасово окупованих територіях України, на неприпустимість незаконного утримання громадян України на тимчасово окупованому Донбасі та в Криму, а також переслідування проукраїнських, зокрема, і кримськотатарських активістів, які стали частим явищем в Автономній республіці Крим після її тимчасової окупації Російською Федерацією", - сказано в документі.

У зверненні наголошується, що в даний час відомо про 107 полонених, які незаконно утримуються на території окупованого Донбасу і щонайменше дев'яти політв'язнів, утримуваних на території РФ.

"В окремий список варто виділити десятки українців і кримських татар, які були затримані в Криму і яких сьогодні катують, застосовуючи до них, зокрема, і методи каральної медицини, як у найгірші часи СРСР. Заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умеров продовжує незаконно утримуватися в психіатричній лікарні. Сімферополь через свої переконання і відкриту позицію, що Крим тимчасово окупований Росією в 2014 році, є невід'ємною частиною унітарної і суверенної України", - зазначають парламентарії.

Автори звернення нагадують про незаконно утримуваному в окупованому Криму заступник голови Меджлісу Ільмі Умерова, а також підкреслюють, що до політв'язням РФ тривалий час не допускають українських консулів. "Ми вважаємо, що зазначені факти є свідченням того, що Російська Федерація продовжує порушувати всі норми міжнародного права, а також всі домовленості, які були досягнуті між сторонами Мінського процесу", - йдеться у зверненні.

Автори документа закликали країн-учасниць "великої двадцятки" докласти політико-дипломатичні заходи для визволення всіх українських заручників і політв'язнів, а також вимагати від РФ повного виконання домовленостей, зокрема, досягнутих в Мінську.

Нагадаємо, саміт "Великої двадцятки" пройде 4-5 вересня у Китаї.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада