ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Рада заборонила Росії стягувати борги з підприємств "Укроборонпрому"

Верховна Рада ухвалила в другому читанні законопроект, який має вирішити питання заборгованості підприємств оборонно-промислового комплексу – учасників концерну "Укроборонпром" - перед Росією за військовими контрактами 

Depo.Влада
12 липня 2018 11:13
ФОТО: depo.ua

Відповідний законопроект № 6697 підтримали 244 народних депутатів, інформує Depo.ua.

Як пояснив нардеп, секретар комітету Ради з питань національної безпеки і оборони Іван Вінник, цим законопроектом забороняється Росії на час війни стягувати борги з "Укроборонпрому".

"Пропонується на особливий період, на період здійснення агресії Росії проти України, можливо на період відновлення репарацій тощо, заборонити країні-агресору стягувати з підприємств "Укроборонпрому" застави за борговими зобов'язаннями", - пояснив Вінник.

У пояснювальній записці до закону вказується, що у зв'язку із забороною експорту до Росії товарів військового призначення, стало неможливим виконання Україною контрактів з Росією, укладених до серпня 2014 року.

Більшість цих договорів передбачало передплату у розмірі понад 80%, а здебільшого навіть повну. "Тобто, кошти були зараховані на українські підприємства та товар по замовленню було виготовлено, однак у з'вязку з введенням в дію указу президента, фактично поставити товар на територію замовника не вбачалося за можливе", - йдеться в пояснювальній записці.

Вказується, що таким чином, кошти замовника було в повному обсязі використані на виробництво продукції, однак передати її неможливо, а швидко знайти покупця на такий по індивідуальній специфікації, щоб повернути кошти, у зв'язку із специфікую ринку теж не вдається.

Повідомляється, що у зв'язку з цим підприємства-замовники продукції почали звертатися до судів на території Росії для стягнення заборгованості, пені та інших штрафних санкцій, незважаючи на посилання українських підприємств на форс-мажорні обставини.

"Такий підхід та необ'єктивне проведення судового розгляду на території держави-агресора спричинив винесення низки судових рішень, за якими українські сторони зобов'язані виплачувати суми, перевищуючі вартість самого договору. Такий перебіг подій часто гальмує, а інколи навіть може зупинити роботу підприємств українського оборонно-промисловий комплекс, що негативно відображається на обороноздатності України", - йдеться в документі.

Вказаний законопроект має запезпечити стале функціонування підприємств оборонно-промислового комплексу України та захистити їх "від негативного впливу юридичних осіб держави-агресора та/або держави окупанта".

"Зокрема, штучного та в порушення правил підсудності винесення судових рішень на території держави-агресора проти підприємств оборонно-промислового комплексу України з подальшим нарахуванням завищеної пені та відсотків гостро відображається на бюджеті оборонного сектору. Тобто відбувається штучне витягування коштів з українського промислового комплексу на користь держави-агресора", - говориться в законопроекті.

Нагадаємо, 27 серпня 2014 року президент України своїм указом заборонив експорт до Росії товарів військового призначення та подвійного використання, за винятком космічної техніки, яка застосовується для досліджень та використання космосу в мирних цілях у рамках міжнародних космічних проектів, за контрактами, які були укладені до серпня 2014 року.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада