Рада заборонила допускати "миротворців" Росії на Донбас навіть в контингенті ООН

Сьогодні народні депутати прийняли проект Закону "Про внесення змін до Закону України "Про порядок допуску та умови перебування підрозділів збройних сил інших держав на території України"
Depo.Влада
4 червня 2015 13:38
ФОТО: depo.ua

За відповідне рішення проголосували 240 парламентарів, передає depo.ua.

Перед голосуванням голова Комітету з питань національної безпеки та оборони Сергій Пашинський коротко розповів про мету документу.

"Ми вводимо норму про те, що можемо звертатися до ООН та ЄС щодо введення миротворчого контингенті. Говоримо, що країна агресор не може брати участь у цьому контингенті, навіть якщо там буде мандат ООН. Крім того, ми можемо скасовувати запрошення у випадку порушення мандату перебування", - сказав Пашинський.

У пояснювальній записці до закону йдеться, що реалізація зазначеного нормативно-правового акта дозволить створити необхідні умови для розгортання на території України міжнародної операції з підтримання миру і безпеки, що, в свою чергу, має забезпечити якнайшвидшу нормалізацію обстановки, відновлення правопорядку та життєдіяльності, конституційних прав і свобод громадян в населених пунктах у Донецькій та Луганській областях та сприяти поверненню жителів до вимушено залишених місць постійного проживання.