Рада юстиції направила до ГПУ прохання надати докази порушення присяги Гречківським

Вища рада юстиції сьогодні направила в Генеральну прокуратуру України офіційне прохання про надання доказів, що свідчать про порушення Павлом Гречківським присяги члена Вищої ради юстиції для проведення повної, об'єктивної та всебічної перевірки
Depo.Влада
23 вересня 2016 19:11
ФОТО: depo.ua

Про це передає depo.ua з посиланням на прес-службу ради.

Наголошується, що згідно з рішенням від 22 вересня 2016 року ВРЮ розглянула звернення Генеральної прокуратури України про ініціювання питання про прийняття рішення про внесення до органу, що призначив Гречковський членом Вищої ради юстиції, подання про припинення його повноважень.

"За результатами розгляду прийнято рішення провести перевірку наведених у зверненні фактів. До звернення додані заяви члена Вищої ради юстиції Гречківський П. М. від 4 березня 2016 р. та від 5 вересня 2016 р. про погрози на його адресу з додатками для розгляду та відповідного реагування, про яких він оголосив на засіданні ВРЮ 22 вересня 2016 року", - сказано в повідомленні.

"У листі Генерального прокурора України Юрія Луценка на адресу Вищої ради юстиції зазначено, що 21 вересня 2016 р. Гречківському П. М. повідомлено про підозру у скоєнні злочину, передбаченого частиною третьою статті 15, частиною четвертою статті 190 Кримінального кодексу України (замах на шахрайство). Факт вручення підозри не є достатньою підставою для висновку про порушення присяги або відсутності такого порушення, з чим погодилися і представники Генпрокуратури. Саме тому Рада звернулася до Генерального прокурора України з офіційним зверненням про надання відповідних доказів, оцінка яких Вищою радою юстиції в межах розпочатої перевірки дозволить зробити об'єктивного і справедливого висновку", - заявив голова Вищої ради юстиції Ігор Бенедисюк.

Також ВСЮ просить політиків не спекулювати на тему хабарництва у Вищій раді юстиції, оскільки кваліфікація зазначеного діяння Генеральною прокуратурою України поки не стосується корупційного правопорушення".

Нагадаємо, що 21 вересня Вища рада юстиції попросила його призупинити свою діяльність як члена ВРЮ до завершення розслідування щодо хабарництва.

Гречківського підозрюють у вимаганні вимагав 500 тисяч дол. за незаконний вплив на судове рішення. Генпрокурор Юрій Луценко також  повідомляв про затримання арбітражного керуючого Мінюсту, який "у змові з членом ВРЮ отримав 150 тис дол.".

Тим часом генпрокурор Юрій Луценко повідомив, що значна частина майна члена Вищої ради юстиції Павла Гречківського заарештована. Серед арештованого майна в тому числі автомобіль Maybach.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада