Рада взялася за зміни до регламенту, "прогульників" і перезапуск судової реформи (ТРАНСЛЯЦІЯ)

Сьогодні, 12 вересня, Верховна Рада планує привести у відповідність до Конституції норми регламенту щодо порядку призначення та відставки прем'єр-міністра, членів уряду, голови СБУ, а також дострокового позбавлення депутатів мандату

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на порядок денний парламенту.

Відповідний законопроєкт №1045 "Про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України щодо приведення у відповідність із Конституцією України" та альтернативний йому проєкт №1045-1 парламентарії планують розглянути одним із перших, попередньо включивши його до порядку денного.

Далі Рада перейде до розгляду законопроєкту "Про внесення змін до статті 116 Регламенту Верховної Ради України щодо вимог до пропозицій і поправок до законопроєкту, що готується до другого читання". Ним пропонується, щоб поправки до законопроєктів, які готуються до другого читання, могли вноситися лише до проєкту, прийнятого за основу. Автори законопроєкту прогнозують, що це дозволить підвищити ефективність законодавчого процесу в Україні.

Ще один пакет запропонованих змін до регламенту стосується запровадження електронного документообігу, пов'язаного із законодавчим процесом (законопроєкт №1044). Потенційний закон передбачає, зокрема, щоб супровідні документи до законопроєктів подавалися в електронному вигляді.

Наступним питанням парламент розгляне три законопроєкти — основний і альтернативні — щодо покарання депутатів за прогули. Комітет із питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи парламенту рекомендував ухвалити проєкт №1035-2: ним пропонується позбавляти нардепів зарплати за пропуски без поважних причин понад третини пленарних засідань, більш ніж половина засідань комітетів Ради.

Окрім того ВРУ має розглянути президентський законопроєкт про зміну організації оборони України (№1011). Його ухвалення дозволить законодавчо закріпити необхідність розробки та затвердження президентом алану оборони держави та затвердження його структури.

Також серед питань – розгляд законопроєкту №1008 "Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності органів суддівського врядування", внесеного президентом. Цей документ передбачає загалом перезапуск судової реформи.

Далі Верховна Рада має розглянути близько десятка законопроєктів у сфері економіки та фінансів. Зокрема, йдеться про проєкти №1074 "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо державної підтримки кінематографії", №1082 "Про режим спільного транзиту та запровадження національної електронної транзитної системи" та №1069 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо удосконалення функцій із державного регулювання ринків фінансових послуг".

Разом із тим, у порядку денному четверга немає питання щодо розгляду проєкту постанови №2127 "Про дострокове припинення повноважень всього складу Центральної виборчої комісії". Раніше перший заступник голови фракції "Слуга народу" Олександр Корнієнко у коментарі журналістам припустив, що парламент може цього тижня ухвалити рішення щодо розпуску ЦВК.

Дещо раніше заступник голови Комітету Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Аліна Загоруйко на брифінгу у середу заявила, що це може відбутися 12 вересня.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook