Рада спростила видачу свідоцтв про народження і смерть на окупованих територіях

Верховна Рада прийняла за основу законопроект №3171, який спрощує порядок отримання свідоцтв про народження або смерть на тимчасово окупованих територіях
Depo.Влада
5 листопада 2015 11:01
ФОТО: depo.ua

За таке рішення проголосували 300 нардепів, передає depo.ua.

Законопроектом пропонується встановити скорочені строки розгляду категорії справ про встановлення факту народження або смерті щодо осіб, які проживають на тимчасово окупованій території України.

Враховуючи те, що свідоцтво про народження/смерть особа, яка проживає на тимчасово окупованій території, може отримати тільки від легітимних органів влади, запропоновано передбачити, що представник (наприклад, у разі народження дитини — один з батьків) має право виїхати на територію, яка контролюється Україною, і звернутися до суду з заявою про встановлення факту народження/смерті.

Розгляд справи буде відбуватися протягом 24 годин з дня надходження відповідної заяви до суду. Також встановлюється можливість видачі заявнику копії судового рішення невідкладно у випадку, якщо він був присутній під час оголошення рішення. В іншому випадку суд надсилає рішення до органу держреєстрації актів цивільного стану за місцем ухвалення рішення для державної реєстрації народження або смерті.

Проектом також пропонується передбачити можливість негайного виконання рішення суду у справах про встановлення факту народження або смерті особи на тимчасово окупованій території України.

Більше політичних новин читайте Depo.Влада