Рада визнала сталінський геноцид кримських татар 1944 року

Верховна Рада проголосувала за постанову, якою визнається геноцид кримськотатарського народу у 1944 році
Depo.Влада
12 листопада 2015 13:12
ФОТО: depo.ua

За таке рішення проголосували 245 нардепів, передає depo.ua.

Нагадаємо, вчора у Верховній Раді через брак депутатів у сесійній залі навіть побоялися ставити на голосування цю постанову.

Наводимо проект постанови.

П О С Т А Н О В А
ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

Про визнання геноциду кримськотатарського народу

Верховна Рада України, керуючись положеннями Конвенції ООН про запобігання злочину геноциду та покарання за нього, вшановуючи пам'ять жертв депортації кримськотатарського народу 1944 року, висловлюючи підтримку кримськотатарському народові, осуджуючи політику тоталітарного режиму щодо утисків кримськотатарського народу, постановляє:

1. Визнати депортацію з Криму кримських татар у 1944 році геноцидом кримськотатарського народу.
2. Днем пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу встановити 18 травня.
3. Постанова набирає чинності з моменту її прийняття.

Крім того, вчора депутати запропонували доповнили цей текст заявою, що "системний тиск на кримськотарський народ з боку державних органів Російської Федерації є свідомою політикою етноциду кримськотатарського народу".

Народний депутат і голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров під час обговорення постанови заявив, що сьогодні над кримськотатарським народом знову нависла загроза виселення через російську окупацію. А ухвалення цієї постанови буде "ще одним кроком до повернення Криму". Однак він попросив колег перенесити голосування на завтра через малу кількість депутатів у сесійній залі. Присутні колеги погодилися.

Більше новин політики читайте на  Depo.Влада