Рада вигнала Савченко з комітету нацбезпеки та оборони

Верховна Рада проголосувала за постанову про виключення позафракційного депутата Надії Савченко зі складу комітету з питань нацбезпеки та оборони

За відповідне рішення проголосував 261 депутат, передає Depo.ua.

У пояснювальній записці, член комітету має доступ до державної таємниці.

"Народний депутат України Савченко Н.В. має допуск до державної таємниці. Як член Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони приймає участь у засіданнях, де розглядається інформація, яка відноситься до державної таємниці. Зокрема, стримування військової агресії Росії проти України, забезпечення Збройний Сил України озброєнням та військовою технікою, планування та проведення військових навчань тощо", - йдеться у записці.

Документом пропонується виключити Савченко "з метою недопущення розголошення інформації, яка належить до державної таємниці та зважаючи на те, що член Комітету повинен приймати участь у засіданнях, де будуть розглядатися питання пов'язані з державною таємницею необхідно прийняти дану Постанову найближчим часом".

Представляючи постанову, депутат Андрій Тетерук заявив, що це проект постанови ще від 2016 року.

"Ми мали справу з послідовною ідеологічною підтримкою тез Кремля. Єдина її притомна заява, це прохання не дати їй скурвитись. Не соромно робити помилки, соромно не виправляти її наслідки", - зазначив Тетерук.

"Вимагаємо виключити її з комітету. Ми маємо зупинити процес, який робить Савченко", - додав він.

Перед голосуванням за Савченко заступився депутат від "Опоблоку" Микола Скорик. Він додав, що "Савченко зробила важливі заяви" щодо дій влади.

Нагадаємо, напередодні ЗМІ повідомили, що Служба безпеки України планує звинуватити народного депутата Надію Савченко в підготовці військового перевороту.

Сьогодні цю інформацію підтверив нардеп від "Народного фронту", радник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко.

Крім того, Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони просить голову парламенту Андрія Парубія винести на голосування 15 березня проект постанови про виключення народного депутата Надії Савченко зі складу комітету.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна