ЛЧ 2018
Євробачення
Обличчя
Сектор
Спепроекти
Країна Укропів

Рада відклала захист прав споживачів фінпослуг

Верховна Рада відправила на доопрацювання закон про вдосконалення захисту прав споживачів фінансових послуг, якими пропонується надати державним регуляторам додаткові повноваження для захисту споживачів фінансових послуг

 

Depo.Влада
20 червня 2017 13:43
ФОТО: depo.ua

За відправлення проекту на доопрацювання в комітет законопроекту №2456-д "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення захисту прав споживачів фінансових послуг" проголосували 227 депутатів, повідомляє Depo.ua.

Законопроект уповноважує Національну комісію, що здійснює держрегулювання ринку фінпоуслуг (Нацкомфінпослуг), здійснювати контроль над рекламою на ринку фінансових послуг (зокрема споживчого кредиту). Крім того, документ забороняє рекламу без набуття статусу фінансової установи або без отримання відповідного дозволу (ліцензії).

Також законопроект встановлює однакові вимоги до реклами послуг, розкриття інформації банками та небанківськими фінансовими установами й уповноважує регуляторів ринків визначати мінімальний обсяг інформації, яка має надаватися споживачу щодо кожного виду фінансової діяльності (якщо це не врегульовано законодавством).

Проект закону заповнює пропуски законів щодо захисту споживачів усіх фінансових послуг. Згідно з документом, пропонується зафіксувати повноваження державних органів щодо захисту споживачів фінансових послуг, встановити конкретні фінансові санкції та адміністративну відповідальність посадових осіб фінансових установ за порушення прав споживачів, запровадити однакові правила поведінки для банків і небанківських фінансових установ.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада