Депутати посилили РНБО

Народні депутати України підтримали у другому читанні та в цілому законопроект, що посилює повноваження Ради національної безпеки і оборони
Depo.Влада
25 грудня 2014 10:25
ФОТО: depo.ua
Депутати посилили РНБО
Депутати посилили РНБО

За таке рішення проголосували 253 нардепи, передає depo.ua.

Закон розширює компетенцію РНБО щодо таких повноважень, як прийняття рішення щодо невідкладних заходів із розв'язання кризових ситуацій, що загрожують національній безпеці України, а також координація і контроль діяльності органів виконавчої влади у сферах протидії корупції, забезпечення громадської безпеки та боротьби зі злочинністю.

Більше того, у чинний закон про РНБО вводиться положення про те, що рішення цього конституційного органу, введені в дію указами президента України, є обов'язковими до виконання органами виконавчої влади. Крім того, апарат РНБО визначається юридичною особою.

Також до складу РНБО включаються, крім прем'єр-міністра, міністра оборони, голови СБУ, міністра внутрішніх справ, міністра закордонних справ України, керівники інших центральних органів виконавчої влади, також інші особи, визначені президентом.

Нагадаємо, 23 грудня Рада не змогла прийняти цей закон. За нього проголосували лише 223 депутати.

Раніше, 16 грудня 2014 року президент України Петро Порошенко призначив секретарем РНБО екс-спікера Верховної Ради, голову фракції «Народний фронт» Олександра Турчинова.