ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Рада підтримала запровадження середньострокового бюджетного планування

Верховна Рада підтримала проект Закону про внесення змін до Бюджетного кодексу України

Depo.Влада
6 грудня 2018 17:12
ФОТО: depo.ua

За проголосували 238 нардепів, передає Depo.ua

Йдеться про проект Закону про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо правового підґрунтя для запровадження середньострокового бюджетного планування).

Документом створюється правова основа для запровадження середньострокового бюджетного планування.

Зокрема, передбачається ввести складання Бюджетної декларації як документа стратегічного держпланування, який визначатиме основні принципи бюджетної політики на середньостроковий період - замість Основних напрямів бюджетної політики на плановий рік і Прогнозу Державного бюджету на наступні за плановим два бюджетні періоди, які скасовуються.

Згідно з документом, бюджетна декларація буде містити, зокрема, сукупні стелі витрат і стелі видатків головних розпорядників коштів державного бюджету, цілі і показники результату їх діяльності (фактичні та очікувані на середньостроковий період), загальну оцінку фіскальних ризиків.

Законом встановлюються бюджетні правила, зокрема, дефіциту держбюджету і обсягу надання держгарантій, затвердження Стратегії управління держборгом на середньостроковий період, перелік випадків уточнення стель, визначених Бюджетною декларацією, при підготовці проекту держбюджету і Бюджетної декларації на наступний період.

Також передбачається оновлення бюджетного календаря, а саме встановлення строків підготовки Бюджетної декларації та інформації, необхідної для її складання.

Нагадаємо, 22 листопада Верховна Рада схвалила у другому читанні проект закону №9084 про внесення змін до Бюджетного кодексу України.

5 грудня голова Верховної Ради України Андрій Парубій підписав законопроект №9000 про державний бюджет на 2019 рік.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада